חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"אסופת המאמרים שואלת כיצד נגלתה ישראל לעיני עולי שארית הפליטה: האם מצאו בה את הבית המדומיין לאחר הטרגדיות של השואה ואבדן הקהילה, הבית והמשפחה? מה עשו כל אחת ואחת בתחומם כדי להפוך את ישראל לבית של ממש? כיצד עיצבו את חייהם לפי טעמם ואילו ערכים ותכנים שאפו להטמיע בחברה הישראלית המתעצבת? החוקרים שמאמריהם מתפרסמים באסופה זו באים מתחומי דעת מגוונים במדעי החברה והרוח, והם מספרים לנו את סיפורם של ניצולים ממגוון רחב של מגזרים, מקצועות ומעגלי חיים משנותיה הראשונות של המדינה ועד ימינו אנו. לפני הקורא מוצג פסיפס מרתק מעולמם של העולים מקרב שארית הפליטה הניצבים נוכח ישראל הראלית". -- מעטפת אחורית.

כותר ישראל בעיני שורדי השואה וניצוליה / בעריכת דליה עופר
עריכת לשון: דפנה לביא.
כותרים נוספים ישראל בעיני שורדי השואה ונצוליה
On verso of title page: Israel in the eyes of survivors of the Holocaust / editor: Dalia Ofer.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים עופר, דליה, 1939- (עורך מחבר מבוא)
מוציא לאור ירושלים : יד ושם - המכון הבין-לאומי לחקר השואה - מרכז דיאנה זבורובסקי לחקר תוצאות השואה והשלכותיה
שנה תשע"ה 2014
הערת תוכן ותקציר מבוא: ישראל בעיני שורדי השואה וניצוליה / דליה עופר -- ניצולים או מייסדים: השתקפות הדימויים והדימויים העצמיים של ניצולים בעלוני קיבוצים בשנות הארבעים והחמישים / אביהו רונן -- ניצולים? חלוצים? כפר החורש, עשרים השנים הראשונות - סיפור מקדים / נעימה ברזל -- מדינת ישראל בעיני המורים ניצולי השואה / נילי קרן -- ישראל בעיני הרופאים מקרב שארית הפליטה: מרפואה בשואה לרפואה בישראל / רחל הרצוג -- "אין אנחנו בנים חורגים": ישראל בעיני נכי מלחמת העולם השנייה 1947-1954 / עדה שיין -- ישראל בעיני סופרים עברים ניצולי השואה / אבנר הולצמן -- בקולם ובשפתם: ישראל בראי סיפורת יידיש שנכתבה במדינת ישראל עולי שארית הפליטה / גלי דרוקר בר-עם -- מולדת חדשה: ישראל בעיני אמנים ניצולי השואה / בתיה ברוטין -- ישראל מנקודת מבט אישית: פרנצה גרובנר-גכלס, צלמת מארץ רחוקה / נינה שפרינגר-אהרוני -- "היום המאושר בחיינו": על הניצולים וילדיהם הצברים / חנה יבלונקה -- ישראליות בגוף ראשון: המפגש עם ישראל מנקודת מבטם של ניצולי שואה / גליה גלזנר חלד.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות ומפתח.
תיאור 542 עמודים : איורים (רובם צבעוניים), פורטרטים, פקסימילים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789653084810
מספר מערכת 990038017720205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?