חזרה לתוצאות החיפוש

"אימפרוביזציה אינה 'שליפה מהמותן' אלא התמודדות יצירתית עם אי-הוודאות השורה בחדר החזרות בתאטרון, בהוראה בכיתה ובחיים בכלל. אך האם ניתן ללמד לאלתר בין שמדובר באמנות או בהוראה? כיצד ניתן ללמד זאת, אם אימפרוביזציה היא מעשה ספונטני, בלתי-צפוי ויצירתי? כיצד ניתן ללמד להתכונן למה שלא ניתן לחזותו, לאירוע מפתיע שאינו מתוכנן ביסודו? פרדוקס זה נמצא בבסיס האתגר של הספר. מודל הוראה מאלתרת (improvisational teaching) עשוי להיות מפתח להתמודדות עם מורכבות זו, שהיא דחופה ומבקשת מענה בהכשרת מורים בפרט ובמעשה ההוראה בכלל. בספר מוצג המודל שמעבד את טכניקת האימפרוביזציה התאטרונית, המוכרת לקהל הרחב מתכנית הטלוויזיה "של מי השורה הזאת?", לכדי הנחיות וכללים להוראה בכיתה. לכן יש לא מעט דוגמאות וסיפורי הוראה הממחישים את יישומו ומוסברים דרך המטפורה השייקספירית הידועה "העולם במה וכולנו שחקנים". לצד ההיבט הפרקטי המודל מתכתב עם מושגים תאורטיים במחקר החינוך, שופך עליהם אור חדש וחושף את זיקתם להוראה מאלתרת, כגון: חוויה והתנסות, רפלקציה ואינטואיציה, יצירתיות ודיאלוג ביקורתי". -- מעטפת אחורית.

כותר הוראה מאלתרת - זו לא מילה גסה : אימפרוביזציה תאטרונית ככלי הוראה וכאופן ידיעה / מחבר: ד"ר נפתלי שם טוב
עורכת טקסט ולשון: דפנה בר-און.
כותרים נוספים הוראה מאלתרת - זו לא מלה גסה
On verso of title page: Improvisational teaching : theatrical improvisation as a teaching tool and a mode of knowing / Dr. Naphtaly Shem Tov.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בר און, דפנה (עורך)
מוציא לאור תל אביב : מכון מופ"ת
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא -- פרק 1. "והייתה התורה שבפה מתוקה כמו טעם של דבש": ידע והוראה -- פרק 2. 'ללמ(ו)ד תוך כדי תנועה: רפלקציה, איטנטואיציה ואימפרוביזציה -- פרק 3. מרגע לרגע: אימפרוביזציה בהיסטוריה, בתאוריה ובפרקטיקה -- פרק 4. הוראה מאלתרת בפעולה: סיפורי הוראה -- פרק 5. הוראה מאלתרת בשיח הביקורתי בחינוך -- אפילוג.
הערות ביבליוגרפיה: עמודים 264-253.
סדרה תמה - תאוריה ומעשה בהכשרת מורים
תיאור 264 עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655300970
מספר מערכת 990037947460205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?