חזרה לתוצאות החיפוש

"בעשור הראשון למדינה הייתה עיתונות הילדים העברית בשיאה ומילאה תפקיד חשוב בעולמם של ילדים רבים ... עיתוני הילדים הביאו לקוראיהם, הילדים, את הסולתה והשמנה של יצירות התרבות והאמנות: שירים, סיפורים, רשימות ואיורים של מיטב יוצרי ואמני התקופה, ובהם מידע במגוון רחב של תחומים וידע על אירועי השעה. הספר שלפניכם מפנה את הזרקור לשלושת עיתוני הילדים החילוניים המרכזיים של שנות החמישים: 'דבר לילדים', 'משמר לילדים' ו'הארץ שלנו'. מקריאה דקדקנית בהם, על כל מדוריהם - החל במדורי הפובליציסטיקה וכלה במדורי השעשועים - מצטיירים הנתיבים הפוליטיים שהתוו המבוגרים לילדים ונגלים השינויים שחלו בהם בתקופה זו. שלושת העיתונים עסקו בסוגיות פוליטיות-אידיאולוגיות והיו בימה של מאבקים מפלגתיים-מגזריים, שבגלגולם לעיתונות הילדים הועצם אופיים הרגשי והעקרוני כאחד, שהרי נמענם הישיר היה דור העתיד של החברה הישראלית. ; בספר חושפת רימה שיכמנטר היבטים מגוונים של הילדות הישראלית בתקופת עיצובה ומראה כיצד יצרו עיתוני הילדים קהילה, שגבולותיה חרגו אל מעבר לקריאת העיתון. לו זו בלבד: העיתונים מציירים את פניה של החברה הישראלית כפי שדמיינו אותה המבוגרים בני הזמן, ומאפשרים לנו לראות אילו חלופות תרבותיות הם העמידו לפני דור הילדים הראשון שצמח במדינת ישראל, אילו חלופות מומשו ואילו התפוגגו בחלוף השנים". -- מעטפת אחורית.

כותר חבר מנייר : עיתונות ילדים ישראלית בעשור הראשון למדינה / רימה שיכמנטר
עריכת לשון: יהודית שמש
עורכת מרכזת: שלומית משולם.
כותרים נוספים חבר מניר
On verso of title page: Paper friend : Israeli children's journalism in the first decade of the state / Rima Shikhmanter.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחבר/יוצר משולם, שלומית (עורך)
מוציא לאור ירושלים : יד יצחק בן-צבי
קריית שדה-בוקר : מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות - אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
שנה תשע"ה 2014
הערת תוכן ותקציר מבוא -- פרק 1. 'דבר לילדים', 'משמר לילדים' ו'הארץ שלנו': קווים לדמותם -- פרק 2. העיתונים: תפוצתם וקהל קוראיהם -- פרק 3. ממלכתיות או מפלגתיות: מחויבותם של העיתונים לסדר היום הפוליטי -- פרק 4. עמדות העייתונים לנוכח האקטואליה הפוליטית -- פרק 5. בין העיתון לקוראיו -- פרק 6. קול הילדים: רשימות ויצירות פרי עטם -- פרק 7. 'ארץ נגב רחבת-אפק': העיתונים כסוכנים של ליכוד לאומי -- פרק 8. עיתונות הילדים כבמה ספרותית -- סוף דבר.
הערות "ספר זה הוא עיבוד של עבודת דוקטור שנכתבה במסגרת בית הספר למדעי התרבות באוניברסיטת תל אביב", 2007.
כולל ביבליוגרפיה: עמודים 217-234 ומפתח.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
תיאור 238, עמודים, 5 עמודים לא ממוספרים : פקסימילים
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655101027
מספר מערכת 990037919190205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?