חזרה לתוצאות החיפוש

"בעשורים האחרונים חל מהפך בתפיסה המדעית והפילוסופית. אט-אט הולך ומתברר הקשר בין הלב והמוח ומתרקמת ההבנה בדבר החיוניות שבהתפתחות רגשית ורוחנית במקביל לתבונה הרציונלית ... מבחינות רבות, מוח ולב, קרי השקפה רציונלית ונטייה רגשית, קיימים גם בתוך אורגניזם חברתי, והם באים לידי ביטוי בהשקפות עולם שונות הקיימות בתוך חברה אחת ... בספר המתאפיין בחשיבה מקורית ויוצאת דופן, נפרשת השקפת עולם שעניינה מעבר מ'לב אבן' ל'לב בשר' ומיזוג בין אינטלגנציה, רגש ותבונה אמונית עמוקה. רק כך, סובר המחבר, נתמודד עם האתגרים העומדים בפני המדינה בתחומי החינוך, הבריאות והגיבוש החברתי, ונוכל גם להגיע לשיח של שלום עם שכנינו. זהו ספר הגותי ומדעי השואב מדרכו של הראיה קוק, מעורר שיח בין תפיסות קוטביות ודן אגב כך בכמה סוגיות יסודיות כמו שואה ותקומה, דת ופילוסופיה, יחסי חילונים-דתיים-חרדים, שמאל וימין, יהדות ואיסלאם ועוד". -- מעטפת אחורית.

כותר לב חדש : פילוסופיה, מדע ואמונת ישראל לנוכח אתגרי הזמן / מרדכי ליפו
עריכה לשונית: רונית מיכליס.
כותרים נוספים On verso of title page: New heart / Mordechai Roland Lipo.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : משכל - הוצאה לאור מיסודן של ידיעות אחרונות וספרי חמד
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר מבוא: הדרישה לרוחניות הישראלית המשותפת -- פרק א. האינטלגנציה הרוחנית -- פרק ב. האינטלגנציה האמונית -- פרק ג. התבונה הרגשית הטהורה -- פרק ד. הבחירה בחיים -- פרק ה. ההיסטוריה של עם ישראל במרכז האמונה -- פרק ו. השואה -- פרק ז. עידן אמונת ישראל -- פרק ח. רפואה יהודית - כינור לב -- פרק ט. עידן השלום -- פרק י. סוף דבר -- סיכום: פילוסופיה, מדע ואמונת ישראל לנוכח אתגרי הזמן.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות.
סדרה ספרי יהדות בעריכת עמיחי ברהולץ
ידיעות ספרים
תיאור 341 עמודים : איורים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655458992
מספר מערכת 990037861890205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?