חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"האסופה הזאת עניינה יהודים שקיבלו עליהם להציל יהודים אחרים שהיו בעצמם קרבנות פוטנציאליים של מדיניות הפתרון הסופי של הנאצים ... המצילים הללו ביקשו להציל יהודים רבים ככל האפשר בכל מיני דרכים, בין השאר בהברחת יהודים ליערות, בהקניית זהות בדויה, בהתארגנות מחתרתית במחנות לשם הצלת יהודים או בניסיונות לשאת ולתת עם הצורר . בשל מדיניות הפתרון הסופי שיישמו הנאצים ושותפיהם ולנוכח ההשלמה שגילו עמים שונים עם גורלם של היהודים לא היה ליהודים כמעט כל סיכוי להציל את עצמם, קל וחומר להציל אחרים. ניסיונות ההצלה של יהודים בידי יהודים הם אפוא בבחינת קריאת תיגר של מתי מעט שניסו לעשות את הבלתי אפשרי בנסיבות הנוראות ההן". -- מעטפת אחורית.

כותר עלה אתי בגרלי : יהודים מצילים יהודים לנוכח ההשמדה : אסופת מקורות / ערך והקדים מבואות - אברהם מילגרם
עריכת לשון: נתלי שטיבלמן.
כותרים נוספים עלה איתי בגורלי
On verso of title page: Jews rescuing Jews in the Holocaust.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים מילגרם, אברהם, 1951- (עורך מחבר מבוא)
מוציא לאור ירושלים : יד ושם - המכון הבין-לאומי לחקר השואה
שנה תשע"ה 2014
הערת תוכן ותקציר שער 1. הצלה בזהות ארית בדויה -- שער 2. חילוץ יהודים מגטאות -- שער 3. חילוץ יהודים ממחנות -- שער 4. הצלה במחנות -- שער 5. הצלת ילדים -- שער 6. דמויות ומנהיגים -- שער 7. 'שינדלרים' יהודים -- שער 8. תכניות הצלה -- שער 9. הצלה ממוות ברעב -- שער 10. הצלה בשנה האחרונה למלחמה.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 465-467).
תיאור 467 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789653084841
מספר מערכת 990037861430205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?