חזרה לתוצאות החיפוש

העת החדשה הוא כינוייה של תקופה שהחלה באירופה במאה ה-15 והביאה לשינויים עמוקים, שחותמם ניכר עד היום הזה. תקופה זו נבחנת מקודמותיה בתחומים רבים, כגון חברה, דת, פוליטיקה, כלכלה, מדע, תרבות, אומנות. בין החידושים הבולטים בה ניתן למנות, למשל, את המצאת הדפוס, הרנסנס (התחייה), המהפכה המדעית, תנועת השכלה ("הנאורות"), המהפכה התעשייתית והטכנולוגית, תהליך החילון והגלובליזציה, כל אלו שינו כמעט לבלי הכר את אמונותיהם, את השקפותיהם ואת אורחות חייהם של בני אדם. בולטת במיוחד המאה ה-20 שהביאה עמה מצד אחד קדמה מדעית, טכנולוגית וחומרית אדירה, ומצד שני, אימה קיומית חסרת תקדים, בעקבות שתי מלחמות העולם וזוועות השואה. נראה כי בראשית המאה ה-21 עומדים רבים מערכי המודרנה בעולם המערבי בפני איומים מבית ומחוץ, ושאלות היסוד של הקיום האנושי עולות מחדש ומנסרות בחלל העולם. ; עבור היהודים מהווה העת החדשה באופן מיוחד עידן של תמורות ואתגרים. מחד גיסא - נפתחו בפניהם אפשרויות והזדמנויות חדשות בכל תחומי החיים, כחלק משילובם במשפחת העמים, ומאידך גיסא - תהליכי החילון והתחייה הלאומית (הציונות) הביאו למשבר עמוק בזהותם הדתית ובאורחות החיים היהודיים-מסורתיים, שאפיינו את הקיום היהודי במשך מאות ואלפי שנים. יחד עם זאת, נדמה כי משבר זה עצמו היה גם פתח להתחדשות יהודית. - כריכה אחורית

כותר משבר האמונה בעת החדשה : יחידת לימוד במחשבת ישראל לחטיבה העליונה בביה"ס הכללי / כתיבה ועיבוד דידקטי: ד"ר ישראל קורן
עריכה, חומר חזותי והבאה לדפוס: עליזה אשד
השתתפו בפיתוח ובעריכה: אריאל אביב, יפעת בירנבוים
ייעוץ מדעי: פרופ' (אמריטוס) אהוד לוז.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אשד, עליזה (עורך)
ישראל. משרד החינוך והתרבות. הפיקוח על הוראת מחשבת ישראל ממלכתי
(גוף מנפיק)
מוציא לאור תל אביב : מעלות
ירושלים : משרד החינוך - המזכירות הפדגוגית - אגף מורשת - פיקוח על הוראת מחשבת ישראל ממלכתי
שנה תשע"ה 2014
הערות "באישור אגף ספרי לימוד - משרד החינוך".
תיאור 311 עמודים : איורים, פורטרטים, פקסימילים
27 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037810490205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?