חזרה לתוצאות החיפוש

"כמעט כל קבוצה אתנית בישראל זוכה כיום לייצוג בדמות מוזיאון אתנוגרפי המוקדש לתרבותה הייחודית. הקבוצות היהודיות מציגות במוזיאונים אלה הן את עברן טרם היגרו לישראל והן את תהליך השתלבותן בחברה הישראלית. המיעוטים הלא-יהודיים משתמשים במוזיאונים אלה לשימור מורשתם החמרית המסורתית, שנשחקה בעקבות הקמת מדינת ישראל, ובחלקם אף למטרות כלכליות". -- מהמעטפת האחורית.

כותר מוזיאונים אתנוגרפיים בישראל / נעם פרי ורות קרק.
כותרים נוספים מוזאונים אתנוגרפיים בישראל
Added title page: Ethnographic museums in Israel / Noam Perry and Ruth Kark.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים קרק, רות, 1941- (מחבר)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת ספרים אריאל
שנה תשע"ד 2014
הערת תוכן ותקציר פרק 1. תפיסת תפקידו של המוזיאון - מוסד מודרני בעולם הפוסט-מודרני -- פרק 2. מוזיאונים אתנוגרפיים - שורשים היסטוריים ומגמות עכשוויות -- פרק 3. תולדות המוזיאונים והאתנוגרפיה בישראל -- פרק 4. מוזיאונים "ממלכתיים" -- פרק 5. מוזיאונים של קהילות יהודיות -- פרק 6. מוזיאונים של קהילות ערביות-פלסטיניות -- פרק 7. מוזיאונים של קהילות דרוזיות, בדואיות וצ'רקסיות -- פרק 8. מוזיאונים של מקום -- פרק 9. דיון - טיפולוגיה של המוזיאונים האתנוגרפיים בישראל -- פרק. 10. סיכום.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 140-125).
נוספו שער, תקציר ותוכן עניינים באנגלית.
Hebrew with added title page, abstract and table of contents in English.
תיאור 144 עמודים : איורים צבעוניים
30 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657312063
מספר מערכת 990037806300205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?