חזרה לתוצאות החיפוש

"זוהי התמודדות מרתקת בכלי ביטוי שיריים מקוריים עם תופעת האורבניזציה המואצת והמסיבית העוברת על תל אביב. הספר מתעד את מגדל ג' בפינת הרחובות שאול המלך-אבל-גבירול-השופטים, ששמה קץ לשכונה השקטה והפסטורלית שבה חיה המשוררת והופך חמטפורה מפוכחת על אדם הנקרא בין תשוקת לבו לבין ציוויי הזמן. עדנה מיטווך-מלר מלהטת בין היופי המחוספס והפוסט-מודרני של מגדל הבטון-פלדה-בטון הצומח בדהרה על סף ביתה לבין הרכות המענגת של גנים ובתים כמידת האדם ההולכים ונכנעים לעצמה החדשה" -- פרופ' חיים באר. "זהו ספר מיוחד במינו שעוד לא היה כמותו בשירה העברית מבחינת עצמת החוויה האורבנית והיקפה. המשוררת נפעמת מן הדיכוטומיה של סלידה ממסות האבן, הברזל והזכוכית היוצרים קו רקיע חדש ומתפעמת מתהליך היצירה הארכיטקטונית, וכל זאת על רקע זיכרונות העבר... המשוררת ששרה את שירת הים, הטבע והאהבה, המוזיקה, האמונה, האימהות - מאבדת בהדרגה את סלידתה המקורית מקוביות אבן, מלט וטיט, והיא הולכת ונכבשת בסימפוניה אורבנית חדשה מרתקת ומרהיבה. נראה לי כי הצליחה לעגן בלב קוראיה דינמיקה פיוטית ייחודית" - ד"ר אביב עקרוני.

כותר מגדל ג'י : שירה / עדנה מיטווך-מלר.
כותרים נוספים On verso of title page: G tower / Edna Mittwoch-Meller.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : צבעונים הוצאה לאור
שנה 2014
סוגה Hebrew poetry
תיאור 92 עמודים, 3 עמודים לא ממוספרים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655480788
מספר מערכת 990037788550205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?