חזרה לתוצאות החיפוש

ספרה של בלה ליוש מתאר ומנתח את האופן שבו נשים חרדיות חוות את מקומן האישי והחברתי לנוכח השינויים שהתחוללו בחברה החרדית בשנים האחרונות, לצד בדיקת הפרשנות שהן נותנות לאורח חייהן ביחס לשינויים המתרחשים סביבן. האם הן שומרות סף השואפות לשמר את הקיים או סוכנות שינוי המשמשות חיל חלוץ לשינויים הפוקדים את החברה החרדית? הספר בוחן את מקומה ומעמדה של האישה בקהילה החרדית מבעד לתפיסה כפולה אשר רואה אותה מצד אחד כמערכת איכותית, מגוננת ומשרה ביטחון, אך מנגד כגורם מגביל ומפקח שאינו מטפל כראוי בבעיות החברתיות. כמו כן מתוארת מערכת היחסים בין חרדים וחילונים בישראל, הסטריאוטיפים והחששות של שני המחנות, תוך מתן דגש על האופן שבו נשים חרדיות, אשר לומדות ועובדות מחוץ לקהילתן, תופסות את העולם האחר, החילוני, כל זאת לצד בדיקת היחס שלהן ללימודים ולהשכלה, לעבודה ולבילוי בשעות הפנאי. בפני הקורא נחשף עולמן המורכב של הנשים האלה הכולל קשיים, התלבטויות ותחושת דואליות ביחס למיצובן. אלמנטים אלה עולים מתוך הראיונות שקיימה מחברת הספר עם נשים חרדיות". -- מעטפת אחורית.

כותר נשות הסף : נשים חרדיות מול השינוי המודרני / בלה ליוש
עריכת לשון: סיון סויסה.
כותרים נוספים On verso of title page: Women of the threshold : Orthodox women in front of a modern change / Bella Layosh.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר 1. החברה החרדית: הגדרות ומאפיינים -- 2. האישה והקהילה החרדית: בין אידיאליזציה לביקורת -- 3. אנחנו והם: יחסים בין חרדים לחילונים -- 4. השינויים בחברה החרדית: תהליכים וגורמים -- 5. עמדתן של נשים חרדיות כלפי השינויים שחלו בעולמן -- 6. השינויים בתחום הלימודים וההשכלה -- 7. בין אתגר לאילוץ: תפיסת הנשים את השינוים בתחום התעסוקה -- -- 8. נשים חרדיות והשינויים בתחום צריכת הפנאי -- 9. על קו התפר: איזונים ודרכי התמודדות - 10. בין מסורת רצויה למודרנה מצויה.
הערות מבוסס על עבודת דוקטור של המחברת, אוניברסיטת בר אילן, 2007.
ביבליוגרפיה: עמודים 249-253.
סדרה הסדרה למגדר
תיאור 253 עמודים
21 סמ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037788010205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?