חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר מקשר בין השואה והאוטופיה הציונית לבין חזון אחרית-הימים, במחזות אפוקליפטיים בדרמה הישראלית, ובביצועם הבימתי על רקע אירועים מרכזיים בהיסטוריה היהודית והישראלית. הספר חוקר את תכניו, את מקורותיו ואת תכליתו של החזון האפוקליפטי הישראלי. בעוד מקורות החזון נסמכים על טראומות השואה ומלחמת יום הכיפורים, תכלית ההתמודדות נועדה להמריץ פעולה פוליטית ואתית, שהיא אנטי-אפוקליפטית ביסודה. כספי מצביעה על הפער בין התוכן החורבני השלילי בהצגות, לבין עצם העלאתן במדיום חברתי חיובי במהותו. בניתוחים בהירים ומעמיקים המבוססים על מתודולוגיה קפדנית, מחקרה של ד"ר כספי בוחן את המנגנונים הבימתיים, המזמינים מהקהל תחושת המשכיות דווקא מחזונות כיליון. היא מפתחת את הטענה, שהצגת תאטרוון מסוג זה הופכת מאובייקט אמנותי-אסתטי לכוח העשוי להניע פעולה אתית, וכיצד מכוננות הצגות אפוקליפטיות קהילה, לא רק קהל, המוזמן לא רק להשתתפות אסתטית סבילה אלא למחויבות אתית פעילה". -- מעטפת אחורית.

כותר הנה ימים באים : אפוקליפסה ואתיקה בתאטרון הישראלי / זהבה כספי
עורך הספר: שמעון לוי.
כותרים נוספים On verso of title page: Behold, the days come / Zahava Caspi.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים לוי, שמעון, 1943- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : ספרא בית הוצאה לאור - איגוד כללי של סופרים בישראל
אוניברסיטת תל אביב - הפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה כץ - החוג לאמנות התאטרון
שנה 2013
הערת תוכן ותקציר מבוא: חיים על קו הקץ -- תסמונת 'הפיפי החתוך': שואות יהודיות וטראומות ישראליות: צ'רלי קאצ'רלי' מאת דני הורוביץ -- 'לגעת בשן הכואבת בטלטלה עזה': מיתוסים של מקום וזהות: 'מושל יריחו' ו'המשיח' מאת יוסף מונדי -- 'להבין את ההיסטוריה מתוך הערת השוליים': הדגם ההיסטורי והחיזיון האפוקליפטי: 'סינדרום ירושלים' מאת יהושע סובול -- הנשגב הגרעיני - האסתטיקה של הפצצה והאתגר האתי של הצופים: 'גשם שחור' מאת שמעון בוזגלו -- דיון מסכם - סוף דבר?.
הערות כולל ביבליוגרפיה: עמודים 185-202 ומפתח.
סדרה ספרי ספרא : עיון ומחקר
אסף מחקרים
תיאור 216 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037650600205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?