חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר ההדרכה של ברנאר גי (1331-1261) חושף פרק אפל בתולדות הכנסייה הקתולית: את פעולתם של בתי הדין של האינקוויזיציה. המחבר מדריך את עמיתיו האינקוויזיטורים כיצד לחקור את העומדים לפניהם לדין ; אלו שאלות להציג להם ; כיצד לנסות להחזירם בתשובה ; כיצד להביאם לידי וידוי, וכיצד להענישם אם הם עומדים במריים. ויליאם פוקנר הוא שכתב: "העבר לא מת. הוא אפילו לא עבר" - אמירה שהולמת את שיטותיה של האינקוויזיציה. במשטרים טוטליטריים חתרו בתי הדין להשיג הודאה מפי הנאשמים לא פחות משחתרו לכך האינקוויזיטורים". -- מעטפת אחורית.

כותר מדריך לאינקוויזיטור / ברנאר גי
תרגמה מלטינית והוסיפה הקדמות, הערות ואחרית דבר שולמית שחר
עריכת לשון: נורית קרשון
מפה ותרשים: מיכל קדרון.
כותרים נוספים Manuel de l'inquisiteur. Hebrew
מדריך לאינקויזיטור
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שחר, שולמית, 1928- (מתרגם מחבר הקדמה מחבר אחרית דבר מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשע"ה 2014
הערת תוכן ותקציר פרק 1. על השיטה ונוהל החיפוש אחר המינים, מאמיניהם ושותפיהם לדבר עברה, ועל דרך חקירתם -- פרק 2. על הקתרים -- המניכאים של הזמן המודרני -- פרק 3. על הוולדנסים -- עת הוולדנסים -- פרק 4. על הפסאודו-אפוסטולים -- הפסאודו-אפוסטולים -- פרק 5. על הבגינים והבגינות -- הבגינים -- פרק 6. על היהודים -- על בוגדנותם של היהודים -- פרק 7. על המכשפים, מגידי העתידות והקוראים בשם הדימונים -- המכשפים, מגידי העתידות והקוראים בשם הדימונים.
הערות כולל ביבליוגרפיה: עמודים 137-133 ומפתח.
תיאור 144 עמודים : דיאגרמה, מפה
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655361414
מספר מערכת 990037643600205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?