קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"ספר זה חובר למאמץ הפמיניסטי להבין ולהתחקות אחר הגורמים שיצקו את הקיפאון הנשי ויצרו לאורך ההיסטוריה 'מצב נשי' מעוות ומשתק אשר רחוק מהמהות ומהחירות האונטולוגית הנשית. החשיבות הכבירה של האם בעיצוב האגו של הצאצא תרמה רבות לתיחומה של האישה באימהי ולטשטוש של הנשי באימהי. האינטראקציה בין המינים - כפי שהיא מתוארת בפואטיקה ובתמטיקה של ז'אן צ'מפיון, קתרין ריאואה ומארי קרדינל - חושפת את השכבות האריכאולוגיות המאפילות על דמות האישה ... החיבור המיוחד בין פסיכואנליזה, מגדר וספרות חושף תופעות תפיסתיות והתנהגותיות אשר משליכות על המציאות הנשית הכללית ומבאר חריגות קונצפטואליות ביחס להגדרת האישה ומהותה הנשית". -- מעטפת אחורית.

כותר האינטראקציה בין המינים : האם הארכאית והפוסט-אבייקציה : עיון ביצירותיהן של ז'אן צ'מפיון, מארי קרדינאל, קתרין ריאואה / ליליאן שטיינר
עורך הספר: יהונתן דיין
עריכה לשונית: רונית רוזנטל.
כותרים נוספים On verso of title page: Interaction between the sexes : the archaic mother and the post-abjection / Lillian Steiner.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים דיין, יהונתן, 1978-
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר על הסופרות -- רשימת היצירות הנדונות בספר -- הקדמה -- שער א. הדחייה והסירוב : 1. יחסי האובייקט -- 2. האבייקציה: מטא-שפה של ביטוי השואף להיות חופשי -- 3. שפת החלום: שיח מסווה וחושף -- 4. תסמונת יוקסטה והשלכתה הפואטית -- שער ב. העקבה: 5. הסקריפטולוגיה של הגוף -- 6. ההתנהגות המינית והשפעותיה על דרכי העיצוב -- 7. השאיפה לחירות וביטויה הפואטי -- 8. היחסים התלת-ערכיים -- אחרית דבר: הפואטיקה של הנפש.
הערות מבוסס על עבודת דוקטור שנכתבה במסגרת לימודיה באוניברסיטת בר-אילן, 2001.
ביבליוגרפיה: עמודים 349-341.
סדרה הסדרה לביקורת התרבות
תיאור 349 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037600670205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?