חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה חובר למאמץ הפמיניסטי להבין ולהתחקות אחר הגורמים שיצקו את הקיפאון הנשי ויצרו לאורך ההיסטוריה 'מצב נשי' מעוות ומשתק אשר רחוק מהמהות ומהחירות האונטולוגית הנשית. החשיבות הכבירה של האם בעיצוב האגו של הצאצא תרמה רבות לתיחומה של האישה באימהי ולטשטוש של הנשי באימהי. האינטראקציה בין המינים - כפי שהיא מתוארת בפואטיקה ובתמטיקה של ז'אן צ'מפיון, קתרין ריאואה ומארי קרדינל - חושפת את השכבות האריכאולוגיות המאפילות על דמות האישה ... החיבור המיוחד בין פסיכואנליזה, מגדר וספרות חושף תופעות תפיסתיות והתנהגותיות אשר משליכות על המציאות הנשית הכללית ומבאר חריגות קונצפטואליות ביחס להגדרת האישה ומהותה הנשית". -- מעטפת אחורית.

כותר האינטראקציה בין המינים : האם הארכאית והפוסט-אבייקציה : עיון ביצירותיהן של ז'אן צ'מפיון, מארי קרדינאל, קתרין ריאואה / ליליאן שטיינר
עורך הספר: יהונתן דיין
עריכה לשונית: רונית רוזנטל.
כותרים נוספים On verso of title page: Interaction between the sexes : the archaic mother and the post-abjection / Lillian Steiner.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים דיין, יהונתן, 1978- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר על הסופרות -- רשימת היצירות הנדונות בספר -- הקדמה -- שער א. הדחייה והסירוב : 1. יחסי האובייקט -- 2. האבייקציה: מטא-שפה של ביטוי השואף להיות חופשי -- 3. שפת החלום: שיח מסווה וחושף -- 4. תסמונת יוקסטה והשלכתה הפואטית -- שער ב. העקבה: 5. הסקריפטולוגיה של הגוף -- 6. ההתנהגות המינית והשפעותיה על דרכי העיצוב -- 7. השאיפה לחירות וביטויה הפואטי -- 8. היחסים התלת-ערכיים -- אחרית דבר: הפואטיקה של הנפש.
הערות מבוסס על עבודת דוקטור שנכתבה במסגרת לימודיה באוניברסיטת בר-אילן, 2001.
ביבליוגרפיה: עמודים 349-341.
סדרה הסדרה לביקורת התרבות
תיאור 349 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037600670205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?