חזרה לתוצאות החיפוש

"'נפש הקולנוע' עוסק בניתוח יסודי ומעמיק של הקולנוע כראי לנפש האדם. הספר דן בסוגיות כגון: היחס בין הקולנוע לאמנות, לשירה, למוזיקה וליופי; כוחו הפרדוקסלי של הקולנוע במגע עם האמת מחד גיסא וביצירת כזב מאידך גיסא; הגיבור הקולנועי; כריזמת הפרסונה של השחקן; הטוטליות של הקולנוע וסכנותיו; ההיבט המוסרי של הקולנוע; הקולנוע כמרחב מעבר בין דמיון למציאות; הקולנוע כמטפורה והמבט הפוסטמודרני. הספר בוחן ארבעה מוטיבים מרכזיים אשר פועלים בנפש האדם ובחברה: הנשי והגברי, הרוע, גיבורי-על והקורבן הגואל. כל מוטיב מתגלה במפורט בעיצובו הייחודי בעולם הקולנוע. כמו בספרי העיון הקודמים של המחברת, גם בספר זה נפרש המבט היונגיאני. נצר מתייחסת להיבטים הארכיטיפיים והמיתולוגיים של תהליכי הנפש ומראה לנו כיצד היבטים אלא מתגלמים בפועל בקולנוע, אשר הפך לתחליף למיתוס ולאגדות, ובמידה רבה גם לספרות. פעולת של הלא-מודע הקולקטיבי והלא-מודע התרבותי כאחד מעמיקים את הבנת הקולנוע ומעצימים את חוויית הצפייה בו". -- מעטפת אחורית.

כותר נפש הקולנוע : ארכיטיפים ומיתוסים בסרטים / רות נצר
עריכת לשון: רונית רוזנטל
עורך הספר: ד"ר יואב שיבר.
כותרים נוספים On verso of title page: Soul of cinema : archetypes and myth in films / Ruth Netzer.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שיבר, יואב (עורך)
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2014
הערות כולל ביבליוגרפיה: עמודים 263-255 ומפתח סרטים.
סדרה הסדרה לקולנוע
תיאור 267 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037600650205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?