חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר מספר את הסיפור הייחודי של הייעור בישראל. יערות ישראל נושאים עד היום צלקות של פלישות צבאיות אכזריות ושל כיבושים מן העבר. אולם רוב העצים שביערות שייכים לתקופתנו והם תולדה של להט לאומי לשקם את החורש המקראי ולהפוך אקלים קשה למסביר פנים יותר. מאז שהבריטים התחילו לטעת פה עצים, מהווה היער בישראל ניסוי מתמשך החותר להפוך קרקע מדולדלת וצחיחה, שעברה תהליך מדבור, לפארקים פורחים, לשטחי מרעה ולשירותי מערכות אקולוגיות. בספר המיועד הן לאנשי מקצוע, והן לחובבי טבע והיסטוריה, מוצגים לראשונה האנשים והיערנים אשר שינו את פני הארץ, יחד עם המחלוקות, הטעויות, ההצלחות, הלקחים והאתגרים שלהם בחיפוש אשר יער בר קיימא בארץ ישראל". -- מעטפת אחורית.

כותר כל עצי היער : החורש בישראל, מתקופת התנ"ך עד ימינו / אלון טל
מאנגלית: רחל אהרוני.
כותרים נוספים On verso of title page: All the trees of the forest : Israel's woodlands from the Bible to the present / Alon Tal.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אהרוני, רחל (מתרגמת) (מתרגם)
מוציא לאור Tel Aviv : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר מבוא -- פרק 1. דלדול ושיקום -- פרק 2. יערות ישראל - מהמקרא ועד המנדט -- פרק 3. מנדט לעצים -- פרק 4. נטיעות נלהבות -- פרק 5. יערנות בת-קיימא -- פרק 6. יערות האזורים הצחיחים ואויביהם הטבעיים -- פרק 7. על שרפות ועיזים -- פרק 8. על אנשים ועצים -- פרק 9. שירותי המערכת האקולוגית ויערות ישראל -- פרק 10. סוף דבר - על עצי היער.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות ומפתח.
תיאור 351 עמודים : איורים, דיאגרמה, פורטרטים
22 ס"מ.
שפה עברית
אנגלית
מספר מערכת 990037599240205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?