חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"... נקודת המוצא של העורכים התבססה על עקרונות אחדים: היותו של תחום העיסוק בקידומם של ילדים ומתבגרים במצבי סיכון חלק משדה החינוך הבלתי פורמלי; היותו של תחום זה נקודת מפגש בין גישות הלקוחות משדה החינוך לבין גישות ודרכי התערבות המעוגנות בשדה הטיפולי; ולבסוף, הצורך בגיבושו של תפקיד בעל הכשרה ייחודית שתסייע לעוסקים בו להתמודד עם אתגר מקצועי מורכב זה. בשני הכרכים כרך מוצגות ארבעים עבודות שפורסות בפני הקורא יריעה רחבה של סוגיות מהותיות בתחום של ילדים ומתבגרים במצבי סיכון ומצוקה ...". - מן המעטפת האחורית.

כותר ילדים ומתבגרים במצבי סיכון בישראל / עורכים: ד"ר עמנואל גרופר ופרופ' שלמה רומי
סיוע בעריכה: ד"ר מירב סלקובסקי.
כותרים נוספים ילדים ומתבגרים במצבי סכון בישראל
On verso of title page: Children and adolescents at risk in Israel / editors: Emmanuel Gruper, Shlomo Romi.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גרופר, עמנואל (עורך)
מוציא לאור תל אביב : מכון מופ"ת
שנה תשע"ד-תשע"ה 2014-2015
הערת תוכן ותקציר כרך א: תמונת מצב של התחום ותוכני ליבה : מבוא / עמנואל גרופר, שלמה רומי, מירב סלקובסקי -- שער 1. ההתפתחות והחזון של תחום העבודה החינוכית-טיפולית עם ילדים ומתבגרים במצבי סיכון בישראל ובעולם ילדים ומתבגרים במצבי סיכון: הגדרות, התפתחויות ודרכי התערבות / עמנואל גרופר, מירב סלקובסקי, שלמה רומי -- נוער במצבי סיכון במשך שנות דור - פרספקטיבה של חוקר (ריאיון עם פרופסור חיים אדלר, חתן פרס ישראל לחינוך) / עמנואל גרופר, שלמה רומי -- מהותו הפילוסופית של המעשה החינוכי-טיפולי לפי גישת הפדגוגיה החברתית / מיכאל וינקלר -- היבטים כלכליים והשפעתם על תהליך קידום המקצועיות בתחום העבודה החינוכית-טיפולית עם נוער בסיכון / עמנואל גרופר -- שער 2. מאפייני אוכלוסיות של ילדים ומתבגרים במצבי סיכון -- טיפולוגיה של נוער במצבי סיכון בישראל / דפנה עציון -- פרופיל של הנוער המנותק בישראל / חיים להב -- מתבגרים בפנימיות על סף המעבר לחיים עצמאיים: תיאור מצבם והגורמים התורמים למוכנותם לחיים / תמר דיניסמן, ענת זעירא - מאפייני סיכון, דת ומגדר בקרב מתבגרים חרדים - מודל אקולוגי / ענת קלי -- תפיסת תפקוד משפחתי, זהות ה'אני' ומסוגלות עצמית: השוואה בין מתבגרים בסיכון ילידי הארץ לבין עולים מחבר העמים / מירב סלקובסקי, אלה סומבייב-גילר, שלמה רומי --
שער 3. תוכני ליבה "הדור העירום": מתבגרות בדואיות בחברה משתנה / נוזהה אלאסד אלהוזייל -- חבורות נוער בחוות שבגבעות דרום הר חברון / שימי פרידמן -- תוכני ליבה בעבודה חינוכית-טיפולית עם ילדים ומתבגרים במצבי סיכון ומצוקה -- "מסגור מחדש" reframing בעבודה חינוכית עם תלמידים בהדרה ובסיכון: להפנות מבט אל מקורות הכוח הפנימיים / מיכל ראזר -- "חוסן בונה עתיד": רכיבי חוסן בעבודה עם נוער בסיכון בישראל / אילן שמש, רותי שמש -- תפקוד חינוכי-לימודי והישגים אקדמיים של חניכי פנימיות רווחה והקשר שלהם לתפקודם ההתנהגותי והרגשי / יעל אלתרמן-שאשא, רמי בנבנישתי -- הפנימייה החינוכית בישראל - מנוף לשיקום ערכי / שלום שמאי -- אלימות ובריונות באינטרנט בקרב בני נוער: גורמי סיכון וגורמי הגנה / טלי היימן, דורית אולניק-שמש -- דיאלוג בחברה מרובת תרבויות: השלכות לעבודה עם נוער בסיכון / אמיתי המנחם -- התנהגויות סיכון בקרב בני נוער בישראל / חגית בוני-נח -- בית הספר כמסגרת לשינוי של מתבגרים במצבי סיכון / ג'ודי גולדנברג, אתי אורנן, שלמה רומי -- סיכום ביניים / שלמה רומי, עמנואל גרופר, מירב סלקובסקי.
כרך ב. קולם של בני הנוער וסוגיות מעולמם של עובדים בשדה החינוכי-טיפולי: שער 4. בעיני המתבונן: תיאור מנקודת מבטם של מתבגרים במצבי סיכון ומצוקה -- שער 5. דרכי התערבות בעבודה חינוכית-טיפולית עם מתבגרים במצבי סיכון ויחסי גומלין עם שותפי תפקיד -- שער 6. סוגיות בהכשרה, בזהות ובתפקוד של העובדים בשדה החינוכי-טיפולי.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות.
נוסף תקציר באנגלית.
סדרה כליל - סדרת ספרים בנושאי חינוך ותרבות
תיאור 2 כרכים (כרך א-ב) : איורים (אחד צבעוני), דיאגרמות (אחת צבעונית), תרשימים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655300925 (Vol. 1)
ISBN9789655301014 (Vol. 2)
מספר מערכת 990037592900205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
ילדים ומתבגרים במצבי סיכון בישראל / עורכים: ד"ר עמנואל גרופר ופרופ' שלמה רומי ; סיוע בעריכה: ד"ר מירב סלקובסקי – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?