חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"הספר הוא תוצר של ניסיון עשיר, הממשיך את מסורת הכתיבה, המלווה את הפיתוח המקצועי של עובדי מערכות החינוך ואת הפרקטיקות החינוכיות הפסיכו-חברתיות האפקטיביות להכלת התלמידים ולצמצום הפערים החברתיים ברחבי הארץ. החינוך הפסיכודינמי מטעין מחדש את המושג 'חינוך' באיכויות הקשורות לעולם האישי-רגשי והבין-אישי של התלמיד לצרכיו המיוחדים ולחוויותיו הסובייקטיביות, וכן לעולם ההתנסות של המורה וליחסי הגומלין שבין המורה לתלמיד". -- מעטפת אחורית.

כותר לגדול בתוך קשר : חינוך פסיכודינמי במרחב בית הספר / עורכים: פלורה מור ואיתמר לוריא
עריכה לשונית: אלישבע מאי
ניהול הוצאה לאור: טוביה מנדלסון.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחבר/יוצר מור, פלורה (עורך)
מוציא לאור ירושלים : ג'וינט ישראל אשלים
שנה תשע"ד 2014
הערת תוכן ותקציר מבוא -- תקציר באנגלית -- מניחים את התשתית: רווחה נפשית של תלמידים בסיכון בשירות הלמידה והמוביליות החברתית / פלורה מור ואיתמר לוריא -- חלק א: צמיחה וגדילה במרחב בית הספר: 1. התפיסה החינוכית הפסיכו-חברתית בשירות הגדילה של תלמידים תת-משיגים במצבי מצוקה וסיכון / פלורה מור -- 2. ציפיות מבית הספר, רגשי אשם והשפעתם על ההכלה במערכת הבית ספרית / אהוד רוזנטל -- 3. איך גיליתי שיש מישהו אחר? / אהוד רוזנטל -- 4. הדיאלקטיקה של הכישלון וההצלחה בעולם החינוכי המרחיבים את האחריות כלפי האחר / מיכל ראזר -- 5. הנסיגה מהמפגש האישי עם התלמיד והמקום הבעייתי של קטגוריות מקצועיות: מפגש דמיוני בין אנשי טיפול ו'המתמיד' של ביאליק / איתמר לוריא -- חלק ב. למידה והוראה בתוך יחסים: 6. אני לומד משמע אני עצמי: השפעות הדדיות בין למידה לבין התהוות העצמי / אהרון פלשמן -- 7. תהליכי למידה: מהתערערות, הכחשה, עלבון, קנאה וכעס לאבל ולצמיחה / אהרון רוזנטל --
חלק ג. חינוך מרפא תלמידים בהקשר של הפרט, הקבוצה והקולקטיב: 8. המפגש בין האתיקה (המחויבות ל'אחר') לפסיכולוגיית העצמי / מתי בן צור -- 9. דיאלוג חינוכי מצמיח בין כותלי בית הספר / פלורה מור ויצחק מנדלסון -- 10. בדידות בבית הספר: משמעויות פסיכואנליטיות לחינוך / איתמר לוריא -- 11. תפקיד בית הספר בהחלמה של תלמידים במצוקה, במשבר ובטראומה / פלורה מור ואיתמר לוריא -- 12. הערות לספר "משא הטראומה - התמודדות מתמשכת עם נפגעי לחץ וטראומה בין כותלי בית הספר" / אנה אורנשטיין -- 13. סיכון חברתי: שייכות ומידור בקבוצות של מתבגרים / אהרן פלשמן -- 14. בחירה ואחריות: של מי? / אהרן פלשמן.
הערות כולל ביביליוגרפיות.
נוסף תקציר באנגלית.
סדרה התפיסה החינוכית הפסיכו-חברתית
כרך א
תיאור 262 עמודים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657453117
מספר מערכת 990037590850205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?