חזרה לתוצאות החיפוש

קבוצת 'אופקים חדשים' נוסדה עם קום המדינה על ידי 15 מטובי האמנים בישראל ובראשם יוסף זריצקי ומרסל ינקו, שדגלו במגמת ההפשטה אשר איפיינה בשנות ה-50 של המאה הקודמת את האוואנגרד האמנותי באירופה, בעיקר בצרפת. לפניכם מהדורה חדשה, מורחבת ומעודכנת של הספר שראה אור בשנת 1980. הספר מתבסס על מחקר אמפירי מדוקדק של שדה האמנות בעשור הראשון לקיומה של מדינת ישראל, ומשקף תמונת מצב אובייקטיבית ככל האפשר של הכוחות השונים שפעלו בה באותה עת. הספר כולל את הטקסט האינטגרלי של הספר המקורי, נתונים ביוגרפיים מעודכנים של האמנים וקטעי ביקורת נבחרים בני הזמן. כמו כן, הוא כולל דיון מורחב בפרשנויות מאוחרות של הדיכוטומיה בין לוקאליות (מקומיות, מקוריות) ואוניברסאליות, שיש לה השלכות חשובות ביחס להגדרת הזהות העצמית של האמן והאמנות הישראלים. לאור ההחלטה להתמקד בשנות הפעילות של אפקט חדשים, כקבוצה, כל התמונות שמופיעות בספר נוצרו סביב השנים 1965-1948, וזאת למרות העובדה שחברי הקבוצה המשיכו להתפתח וליצור, כל אחד בדרכו, שנים רבות לאחר מכן. הספר מוגש עתה בעיצוב גרפי חדש ומרהיב וכולל גרסה באנגלית. ; The New Horizons group was founded in 1948, with the establishment of the state of Israel, and was headed by some of the country's best artists, including Joseph Zaritsky and Marcel Janco. They were inclined towards abstraction, a movement which characterized, during the previous century's 19503, the European art avante-gard, especially in France. The book is based on a careful empirical study of the art scene during the first decade of Israel's independence, and provides the most objective snapshot possible of the various forces at play during that time. The new edition contains the integral text, of the first edition, with minor revisions and additions, as well as updated and expanded biographical information about the artists. It deals with recent interpretations of the dichotomy between local (original) and universal, which has important ramifications for the definition of self-identity of Israeli artists and of Israeli art. The current edition contains more images than its predecessor - all of which (except photographs of the period) are in colour and date from the period 1948-1965, although of course the group's members went on developing and creating, each in their own right, for many years after that. Finally, the book now boasts a spectacular new graphic design and an English version.

כותר אופקים חדשים : הולדת ההפשטה באמנות הישראלית / גילה בלס
עיצוב והפקה: משה מירסקי
עריכת טקסט עברי: אלירז נר-גאון.
כותרים נוספים אפקים חדשים
Added title page: New horizons : the birth of abstraction in Israeli Art / Gila Ballas
design and production: Moshe Mirsky
English translation end editing: Jonathan Orr-Stav.
מהדורה מהדורה חדשה ומעודכנת.
מקום קשור Kefar Ha-Noar Ben-Shemen (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים מירסקי, משה (מעצב מפיק)
מוציא לאור בן שמן : מודן הוצאה לאור
שנה 2014
הערות כולל ביבליוגרפיות.
עברית ואנגלית עם שער נוסף.
Hebrew and English.
תיאור 357 עמודים לא ממוספרים, 2 עמודים, 80 עמודים לא ממוספרים : איורים (חלקם צבעוניים), פורטרטים
30 ס"מ.
שפה עברית
אנגלית
מספר מערכת 990037535440205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?