חזרה לתוצאות החיפוש

"בימי הביניים כתב יהודה הלוי: 'לבי במזרח', אבל בעת החדשה יהודים פעלו כאילו ביתם צריך היה להתמקם במערב, וכמיהה זו באה לידי ביטוי בתהליכי הגירה, חינוך ושליחות. האוריינטציה המערבית של מרבית היהודים הלכה והתחזקה, כתוצאה מסדרת מפגשים מתוחים בין אליטות יהודיות שהוגדרו כ'מערביות', ובין קבוצות יהודיות שסימלו את 'המזרח' ... החל מאמצע המאה התשע עשרה, בעיקר עם הקמתו של ארגון 'כל ישראל חברים' (כי"ח), הפכו מפגשי מזרח ומערב ומשמעויותיהם לתופעה גלובלית, ועד היום יכול 'המזרח' להיות מזוהה עם מוקדים גיאוגרפים שונים על פני התבל. ; טענתו המרכזית של ספר זה הוא שמוסכמות רווחות, המתייחסות למזרח או למערב בהקשרים יהודיים, אינן גיאוגרפיות בלבד, אלא משקפות תפיסות תרבותיות ומגמות סוציולוגיות שהיו משותפות לקהילות ישראל רבות בעת החדשה ביבשות שונות ... במבט רחב, רב-תרבותי, שעוקב אחר מגמות בארצות נוצריות ומוסלמיות רבות, וגם בארץ ישראל, ומתייחס למושגים כמו 'מזרח' ומערב' כאל פרמטרים תרבותיים, ולאו דווקא גיאוגרפיים - ניתן לראות את התגבשותו של העם היהודי בעת החדשה בפרספקטיבה רחבה ומרעננת. הספר מתמקד בסמלים, בציוני דרך ובפעילותם של יהודים שאינם באים לידי ביטוי בנרטיב הציוני ובנרטיב הפוסט-ציוני כאחד". -- מעטפת אחורית.

כותר בשליחות המערב : מבט אחר על ההיסטוריה היהודית המודרנית / מ. מ. סילבר
עורך הספר: דן שביט.
כותרים נוספים On verso of title page: In the service of the west : a new look at modern Jewish history / M. M. Silver.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Bene Brak (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שביט, דן, 1944- (עורך)
מוציא לאור בני ברק : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה תשע"ד 2014
הערות כולל ביבליוגרפיה: עמודים [315]-326 ומפתח.
סדרה ספריית הילל בן חיים
תיאור 334 עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037534980205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?