חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"באוקטובר 1811 הגיע לנמל עכו אברהם שלמה זלמן צורף (הראש"ז) עם רעייתו תעשה (חסיה). בארבעים שנות חייו בארץ ישראל הוא התבלט כאיש ציבור מסור - מחדש הקהילה האשכנזית בירושלים ומשקם בית הכנסת 'החורבה'. זלמן צורף העמיד אחריו שושלת צאצאים והיה לאבי משפחת סלומון, שבניה פרו ורבו והטביעו את חותמם על חיי היישוב היהודי ומדינת ישראל. המאמרים בקובץ מספרים על חייהם ועל פועלם של שלושה דורות לבית סלומון: זלמן צורף - מפלס הדרך; בנו מרדכי סלומון - חלוץ השיבה אל האדמה; ובפירוט רב יותר - נכדו יואל משה סלומון, שהקים את פתח תקוה, בנה את נחלת שבעה ופעל רבות בהנהגת היישוב בארץ ישראל. סיפור 'בית סלומון' שילב ומשלב יחדיו את רוחות התחייה הדתית של שלהי המאה השמונה עשרה, את המתחים והעימותים בין 'ישן' ל'חדש' במהלך המאה התשע עשרה, ואת ניצני התנועות הלאומיות המודרניות של סף אותה המאה". -- מעטפת אחורית.

כותר בית סלומון : שלושה דורות של מחדשי היישוב / בעריכת ישראל ברטל, שמעון שמיר
עריכה לשונית: דבי אילון
הפקה והבאה לדפוס:יחזקאל חובב.
כותרים נוספים Added title page: Salomons : three generation of pioneers and leaders / editors - Israel Bartal, Shimon Shamir.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ברטל, ישראל, 1946- (עורך מחבר מבוא)
מוציא לאור ירושלים : מרכז זלמן שזר לחקר תולדות העם היהודי
שנה תשע"ד 2014
הערת תוכן ותקציר הקדמה / שמעון שמיר -- מבוא / ישראל ברטל -- דמותו ופועלו של אברהם שלמה זלמן צורף - הראש"ז / שמחה מנדלבוים -- מה ליהודי בבית משפט מוסלמי? המקרה של שלמה זלמן צורף / אמנון כהן -- חברה וכלכלה בישוב הישן - מיתוסים ומציאות: מרדכי צורף כיזם כלכלי / ישראל ברטל -- פועלו של יואל משה סלומון - איש ציבור ויזם / יוסף שלמון -- משד"ר לעורך עיתון: עיון מחודש בשלושה דורות ביישוב / יוחאי בן-גדליה -- 'הפסגה אשר משמה ישקיפו על כלל הלאום הישראלי': לשון, לאום ודת בעיתון 'הלבנון' / רוני באר מרקס -- יואל משה סלומון כצייר נופים - דמיון וריאליה בתיאורי ארץ ישראל ב'יהודה וירושלם' / טובה כהן -- איפה הן היו בבוקר לח בשנת תרל"ח : תמונה קבוצתית עם חנה פרומה סלומון, או: לתולדותיה של אישה מחכה / יפה ברלוביץ -- נספחים.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות ומפתח.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
תיאור 242 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים : איורים, פורטרטים, פקסימילים
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652273154
מספר מערכת 990037505600205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?