חזרה לתוצאות החיפוש

"במהלך של כ-60 שנה בלבד חוותה אירופה 'מהפכה זוחלת' ששינתה את פני היבשת משדה קרב לזירה של שיתוף פעולה. ההתפתחות ההיסטורית הזאת הביאה להקמת איחוד אירופי בעל סממנים כלכליים ופוליטיים אשר חולש על רוב תחומי החיים של אזרחי אירופה, בהם חקלאות, מסחר, צרכנות, תחבורה, משפט ופנים. כל זאת בנוסף לניהול המדיניות המוניטרית עבור המדינות החברות בגוש האירו, לצד שיתוף פעולה בתחומי חוץ וביטחון. האיחוד האירופי מתמודד בשנים האחרונות עם משבר עמוק אשר בעיני רבים מהווה עדות לכשלונו. ספרה של עידית חנוכה בוחן מנקודת מבט היסטורית ומוסדית את המניעים לאינטגרציה האירופית, את התפתחותה מקהילת הפחם והפלדה לאיחוד אירופי מקיף, ואת השלכותיה על הסדר הפוליטי של מדינות לאום ריבוניות באירופה. ניתוח זה מוביל את המחברת להערכה המפתיעה ... האיחוד האירופי כאן כדי להישאר! ; לראשונה בעברית ספר אשר דן באופן מעמיק במקורות האיחוד האירופי ובמבנה המוסדי שלו, תוך כדי התמודדות עם השאלה האם הוגשם החזון להקמת 'ארצות הברית של אירופה'. הזווית החדשנית שנבחרה להתמודד עם שאלה זו היא היסוד הדמוקרטי של האיחוד האירופי, כלומר היכולת של אזרח אירופי להשפיע על קביעת המדיניות אשר מתייחסת אליו באמצעות נציגים נבחרים". -- מעטפת אחורית.

כותר האיחוד האירופי : ניסוי בדמוקרטיה על-לאומית / עידית חנוכה
עריכת לשון: גיל עמית.
כותרים נוספים האחוד האירופי
אחוד האירופי
On verso of title page: European Union : an experiment in supra-national democracy / Idit Hanuka.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר מבוא -- 1. התבוננות ראשונית - לאן פנייך אירופה? -- 2. ההיסטוריה של האינטגרציה האירופית - חזון מול מציאות -- 3. מוסדות פרלמנטריים בדמוקרטיה ייצוגית -- 4. הפרלמנט האירופי - מאפיינים מוסדיים ותמורות במעמדו -- 5. גורל הריבונות - הפרלמנט האירופי ובתי הפרלמנט הלאומיים -- 6. השלכות האינטגרציה האירופית על מדינת הלאום האירופית: מסקנות וסיכום.
הערות על המעטפת האחורית גם: מרכז קבנר.
מבוסס על עבודת דוקטור שנכתבה במסגרת לימודיה באוניברסיטה העברית בירושלים, 2010.
ביבליוגרפיה: עמודים 337-355.
סדרה הסדרה להיסטוריה
תיאור 355 עמודים : דיאגרמות
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037496040205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?