חזרה לתוצאות החיפוש

"כשישים אלף איש, אחד מכל עשרה, היה מניין הפליטים היהודים במלחמת העצמאות. המלחמה עקרה אותם מבתיהם, ניתקה אותם ממשפחותיהם. רחוקים מבתיהם, מפוחדים ועל סף ייאוש, הם הסתופפו בחדרי מדרגות ובמגורי ארעי אחרים ... נורית כהן-לוינובסקי מגוללת את סיפורם הנשכח של הפליטים היהודים ומשלבת אותו בקורותיה של מלחמת העצמאות. מארכיונים נשכחים היא דולה פיסות היסטוריה, ואלה מצטרפות לכדי תמונה מרשימה של גבורה אזרחית וסולידריות חברתית". -- מעטפת אחורית.

כותר פליטים יהודים במלחמת העצמאות / נורית כהן-לוינובסקי
ועדת המערכת: פרופ' אניטה שפירא, פרופ' אלי שאלתיאל, ד"ר מאיר חזן.
כותרים נוספים On verso of title page: Jewish refugees in Israel's War of Independence / Nurit Cohen-Levinovsky.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : הוצאת עם עובד, המכון לחקר הציונות וישראל ע"ש חיים וייצמן - אוניברסיטת תל-אביב
שנה תשע"ד 2014
הערת תוכן ותקציר מבוא -- פרק 1. תקדימים לפינוי אזרחים במלחמת העצמאות -- פרק 2. 1947-1948: עמדת ההנהגה בנוגע לפינוי אזרחים עד נפילת גוש עציון ותחילת הפלישה -- פרק 3. פינוי מאורגן בקיבוצים -- פרק 4. פינוי פרטי: פליטים יהודים בשלוש הערים הגדולות -- פרק 5. בין פינוי פרטי לפינוי מאורגן: הפינוי ממועצות מקומיות, ממושבות וממושבים -- פרק 6. עמדת ההנהגה בנוגע לפינוי אזרחים לאחר הפלישה -- פרק 7. מפנים ולוחמים: על כושר העמידה של היישוב בתש"ח -- סיכום.
הערות בשער גם: מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות - אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
"ספר זה הוא עיבוד של עבודת דוקטור שנכתבה באוניברסיטת תל אביב...", 2010.
כולל ביבליוגרפיה: עמודים 281-291 ומפתח.
תיאור 302 עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789651324567
מספר מערכת 990037495850205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?