חזרה לתוצאות החיפוש

קובץ סיפורים זה שבידיכם הנו האוסף המקיף והמבורר ביותר של יצירתו הסיפורית של רבי נחמן מברסלב. יצירה זו כוללת לא רק את "סיפורי מעשיות" הנפוצים והידועים, שנדפסו על ידי תלמידו הגדול רבי נחמן מנמירוב, אלא גם סיפורחם רבים שהיו מפוזרים באוספים שונים ובכתבי יד רבים, חלקם סודיים ביותר. במהדורה זו נכללים לראשונה כל הנוסחים העיקריים וכל ההשמטות לסיפוריו של רבי נחמן מברסלב. בנוסף מוגש כאן מקבץ גדול ושלם של חזיונותיו, חלומותיו ואף רמזים נסתרים לסיפורים שנעלמו ואינם. ; מהדורה שלמה זו מאפשרת לראשונה לקוראי ספרותו של רבי נחמן להיפגש עם המכלול העשיר ורב-הפנים של יצירתו ולחוש את עומקיו החזוניים והסיפרויים כמכלול אחד, כיצירת חיים שלמה. מתוך רצף הסיפורים, המסודר כאן בפעם הראשונה לפי סדר תולדות חייו, עולה ומבצבצת דמותו של הצדיק הייחודי הזה, אשר בין סיפור לחיזיון, בין חלום למעשייה, מתגלה שיעור קומתו כאחד מגדולי הספרות העברית מאז ומעולם; צדיק שגם מאתיים שנה לאחר פטירתו עדיין ניכר בדבריו הטעם הייחודי של "היין ההונגרי", שעל פי הבטחתו של רבי נחמן לחסידיו - טעמו לא יפוג מהם עד ביאת הגואל. -- כריכה אחורית.

כותר כל סיפורי רבי נחמן מברסלב : המעשיות, הסיפורים הסודיים, החלומות והחזיונות : ליקוט הנוסחים מכתבי יד נדירים וממכלול הספרות הברסלבית בתוספת פרקי מבוא והקשרי הסיפורים / מאת צבי מרק
עורך ומביא לדפוס דב אלבוים
יועץ לכתבי יד: הרב אליעזר חשין
רכז הפרויקט אלחנן שילה.
כותרים נוספים כל ספורי רבי נחמן מברסלב
On verso of title page: Complete Stories of Rabbi Nachman of Bratslav / Zvi Mark.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים מרק, צבי, 1963- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : משכל - הוצאה לאור מיסודן של ידיעות אחרונות וספרי חמד
מדפיס הוצאת בית - יצירה עברית.
מפיץ ירושלים : מוסד ביאליק.
שנה 2014
הערות "הספר יוצא לאור במסגרת הקתדרה לחקר החסידות ע"ש ר' לוי יצחק מברדיטשוב בחסות לוי יצחק ויהודית רחמני, אוניברסיטת בר אילן".
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 457-461) ומפתחות.
תיאור 472 עמודים
25 ס"מ.
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק 4288.5
מספר מערכת 990037495740205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?