חזרה לתוצאות החיפוש

"המשפט הנוהג בישראל הוא ברובו מערבי, חילוני וליברלי. לעומת זאת נישואים וגירושים נערכים בישראל על פי הדין הדתי. מצב עניינים זה מעורר זמן רב מאוד תרעומת קשה בקרב ציבורים נרחבים. בהקשר זה פרץ בשנים האחרונות אל תודעת הציבוריות הישראלית - כחלופה לנישואים ולגירושים על פי ההלכה - רעיון 'ברית הזוגיות'. מהי ברית הזוגיות? איזה סוג של בעיות היא נועדה לפתור? האם היא פתרון אפשרי מבחינה הלכתית? האם היא נותנת פתרון מספק למצוקות שדיני הנישואים והגירושים הקיימים מעוררים? מהם ההבדלים בין ברית הזוגיות לבין הינשאות בנישואים אזרחיים? האם המתקשרים בברית הזוגיות נחשבים נשואים על פי ההלכה? מי זכאים להתקשר בברית זוגיות? מהן הזכויות והמחויבות הנוצרות עקב הרישום? כיצד מתירים את ההתקשרות ומהן תוצאות ההתרה? על שאלות אלה ואחרות ינסה לענות מחקר המדיניות 'ברית הזוגיות', שנכתב בידי ד"ר שחר ליפשיץ, מיוזמיו הראשונים של רעיון ברית הזוגיוצת". -- מעטפת אחורית.

כותר ברית הזוגיות / שחר ליפשיץ
עריכת הטקסט: תמי אילון אורטל, ענת ברנשטיין.
כותרים נוספים Added title page: Spousal registry / Shahar Lifshitz.
מהדורה הדפסה שנייה בתוספת מאמר מעדכן.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אילון-אורטל, תמי (עורך)
מוציא לאור ירושלים : המכון הישראלי לדמוקרטיה
שנה תשע"ד 2014
הערת תוכן ותקציר הקדמה להדפסה השנייה: ברית הזוגיות למען כולם -- רקע חוקתי -- מבוא -- פרק 1. הדין הדתי והמצוקה האזרחית במשפט הישראלי -- פרק 2. הדרישה לנישואים אזרחיים -- פרק 3. ההתנגדות הדתית לכינון נישואים אזרחיים -- פרק 4. התגובה החילונית והשלכותיה -- פרק 5. מרשם הזוגיות - מתווה ראשוני -- פרק 6. דיני ברית הזוגיות -- נספחים.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות.
נוספו שער והקדמה באנגלית.
סדרה מחקר מדיניות
68
תיאור 113, xix עמודים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655191431
מספר מערכת 990037495110205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?