חזרה לתוצאות החיפוש

מחבר הספר הפסיכולוג והמחנך ד"ר בנימין זיו, ייחד את הספר הנשיא ותפארתו - מסכת אבות מפורשת מהיבטים: ביוגראפיים, היסטוריים, גיאוגרפיים ופסיכולוגיים לשתי מטרות, האחת להעצים את הידע ביהדות ובהיסטוריה של עם ישראל והשנייה לפרש כל משנה בפרקי אבות באספקלריה פסיכולוגית. הצבת התיאוריות ושיטות הטיפול הפסיכולוגיות העכשוויות, מול המשניות הקצרות של חז"ל המופיעות במסכת אבות, חושפות בפני הקורא, עובדה מדהימה, חז"ל הכירו את מכמני הנפש של האדם באופן מעמיק ביותר. התיאוריות הפסיכולוגיות שהתפתחו במשך מאה השנים האחרונות היו כבר ידועות לחז"ל לפני 2000 שנה ומעלה, ועל פיהן חינכו את תלמידיהם ואת העם כולו. דרך אמירות קצרות וקולעות המופיעות במסכת אבות, חז"ל המליצו דרכי התנהגות שמטרתן לשפר את חיי היומיום של האדם מבחינה נפשית. באמירות נמצא חיזוקים חיוביים, חשיבה חיובית, תקווה ושמחה, דימוי עצמי, תקשורת בינאישית יעילה, דרכי לימוד בצורה אפקטיבית, התמודדות עם לחצים, עם בעיות נפשיות, עם איבוד הזיכרון (דמנציה), עם נדודי שינה (אינסומניה) ועוד. האמירות נאמרו על ידי גדולי התנאים, לפיכך הייתה להם הסמכות והידע לחזק את רוחו ואמונתו של העם בקב"ה מחד גיסא, ולחזק את היחסים בין אדם לחברו, מאידך גיסא. - כריכה אחורית

כותר הנשיא ותפארתו : מסכת אבות : מפורשת מהיבטים ביוגראפיים, גיאוגרפיים, היסטוריים ופסיכולוגיים, עם מבחר נושאים ביהדות ובפסיכולוגיה להבנת המשניות לעומק / בנימין זיו.
כותרים נוספים פרקי אבות - הנשיא ותפארתו
בראש השער: פרקי אבות.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : זיו העולם
שנה 2014
הערות דף תיקוני הגהה מודבק בעמוד 39.
הפנים מנוקד.
כולל ביבליוגרפיה ומפתח.
תיאור 2 עמודים לא ממוספרים, 528 עמודים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037401610205171
קישורים תמונה קדמית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?