חזרה לתוצאות החיפוש

"גלי המחאה החברתית בארץ ובעולם הובילו לדיון ציבורי נוקב בשאלות של ציות לחוק - ספרו מעורר ההשראה והנוקב של חמי בן נון בא לתרום לדיון הציבורי בסוגיה זו. הספר מאפיין את דרכי המחאה, והוא עוסק בעיקר במרי האזרחי שהוא מעשה הפרת חוק ממניעים פוליטיים, שתכליתו להביא להאצת תהליך של שינוי החקיקה או המדיניות הציבורית. הספר מאפיין את האזרח האחראי במדינה הדמוקרטית, אזרח הנאמן למדינה ולמשטר ושמטרת פעולתו הבלתי חוקית היא דווקא השמירה על מערכת החוק והמשטר הדמוקרטי. מול האזרח האחראי ניצבים רבים אשר מעדיפים להציג את המרי האזרחי כסכנה למשטר, אולם אלה עלולים להביא לפגיעה ממשית במדינה בהותירם שתי חלופיות מסוכנות: פסיביות ואפתיה או מרד ומהפכה". -- מעטפת אחורית.

כותר מרי אזרחי / חמי בן נון
עריכת לשון: יעל לקסמן-בהט.
כותרים נוספים On verso of title page: Civil disobedience / Chemi Ben Noon.
מהדורה מהדורה מחודשת.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר הקדמה למהדורה המחודשת -- פתח דבר למהדורה הראשונה מאת ישעיהו ליבוביץ -- דבר המחבר: תשובה לישעיהו ליבוביץ -- 1. מרד, מחאה וחיות אחרות -- 2. מבט לאחור: היסטוריה מקוצרת של המחאה -- 3. מבטים לצדדים: הטיעונים נגד אי-ציות -- 4. האם יש זכות למרי אזרחי? -- 5. מבט מבפנים: מרי אזרחי - הגדרה וקוץ בה -- 6. הפרעה למימוש האחריות האזרחית: הסוציולוגיה, הפסיכולוגיה והפוליטיקה של המחאה -- 7. סוף דבר.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות: עמודים 231-294.
סדרה הסדרה למשפט וחברה
תיאור 294 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037248690205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?