חזרה לתוצאות החיפוש

ספר זה הוא הזמנה לדיאלוג ביקורתי ופתוח על תופעת הלאומיות המודרנית וראשיתה של הציונות, על תקופה של שינויים פוליטיים, חברתיים ותרבותיים ששינו, ועדיין משנים את מציאות חיינו ומעצבים את זהותנו. מדוע צמחה הלאומיות וכיצד הפכה לכוח המניע מהפכות, מלחמות, הקמת מדינות חדשות, כמו גם ליכוד חברתי ויצירה תרבותית? אילו קשיים ניצבו בפני התנועה הציונית? על מה התווכחו אנשי ההסתדרות הציונית ומה היו הישגיהם? מהי תרומתו של הרצל לבניית התנועה הציונית ומדוע דווקא הוא הפך למנהיג המזוהה עם ראשיתה? כיצד התמודדה התנועה הציונית עם המציאות המשתנה בקהילות היהודים בארצות שבהן חיו? מהו ייחודה של התנועה הלאומית היהודית לעומת התנועות הלאומיות האחרות באותה תקופה? שאלו אלו ואחרות מנחות את התלמיד בקריאת הספר, מכוונות אותו לעסוק בנושאים המהותיים של אותה תקופה, ותורמות ליצירת למידה משמעותית ורלוונטית. - כריכה אחורית

כותר הלאומיות בישראל ובעמים : ראשית הדרך עד 1920 / יובל קוברסקי
ייעוץ אקדמי: פרופ' אביבה חלמיש
ייועץ פדגוגי: מיכאל ירון.
מקום קשור Or Yehuda (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים חלמיש, אביבה, 1946- (יועץ)
מוציא לאור אור יהודה : כנרת, זמורה, דביר - מוציאים לאור
שנה תשע"ד 2014
הערות "באישור אגף ספרי לימוד - משרד החינוך".
סדרה היסטוריה לתלמידי החטיבה העליונה
תיאור 220 עמודים : איורים
27 ס"מ + מדריך למורה (38 עמודים).
שפה עברית
מזהה ISBN9789655528749
מספר מערכת 990037247480205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?