חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר בוחן את דמותו של אברהם במסורת המוסלמית על רבדיה השונים מנקודת מבט ספרותית, היסטורית, חברתית ודתית; הוא מתחקה אחר התפתחותה והשינויים שחלו בה במסגרת של זמן ומקום שונים. בנוסף לכך, הספר סוקר קווים מאפיינים בנרטיב הערבי כמסגרת לבדיקת הסוגה המכונה 'סיפורי הנביאים', אשר מהווה את המסגרת להתהוות דמותו של אברהם ועיצובה. עיון במקורות השונים מעיד על כך שיש יותר מ'דמות' אחת של אברהם, כלומר שאף על פי שאברהם אחד הוא, דמותו מופיעה המספר מעגלים. ראוי לשרטט מעגלים אלה ולתהות מדוע אברהם מופיע לפנינו כמעט כשלוש דמויות נפרדות, אף על פי ש'מעשה אברהם' כולו, משהורכב יחדיו, מהווה מעין אגדה מקפת. ; הכרת דמותו של אברהם בתרבות המוסלמית היא אחת הדרכים להבנת חשיבות המקומות הקדושים בישראל, כמו גם להכרה שרב המשותף על השונה בין שלוש הדתות. ידיעה זו מאפשרת להבין את תמונת עולמו של המוסלמי המאמין ואת ערכיו הדתיים, אשר יוצרים, בין השאר, גם את האידיאולוגיה הפוליטית". -- מעטפת אחורית.

כותר אברהם ידיד האל : דמותו של אבי המונותיאיזם במסורת המוסלמית / שוש בן-ארי.
כותרים נוספים On verso of title page: Abraham - God's friend (Khalil Allah) : Abraham's image in the Muslim tradition / Shosh Ben-Ari.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : רסלינג
שנה 2014
הערות "הספר מבוסס על עבודה לקראת תואר דוקטור לפילוסופיה שהגשתי לאוניברסיטת תל אביב בשנת 2002, שכותרתה "דמותו של אברהם במסורת המוסלמית - היבטים תרבותיים וספרותיים בחיבור 'לטאיף קצץ אלאנביא'".
כולל הפניות ביבליוגרפיות.
סדרה הסדרה לדת ותיאולוגיה
תיאור 201 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037215360205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?