חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר בוחן את דמותו של אברהם במסורת המוסלמית על רבדיה השונים מנקודת מבט ספרותית, היסטורית, חברתית ודתית; הוא מתחקה אחר התפתחותה והשינויים שחלו בה במסגרת של זמן ומקום שונים. בנוסף לכך, הספר סוקר קווים מאפיינים בנרטיב הערבי כמסגרת לבדיקת הסוגה המכונה 'סיפורי הנביאים', אשר מהווה את המסגרת להתהוות דמותו של אברהם ועיצובה. עיון במקורות השונים מעיד על כך שיש יותר מ'דמות' אחת של אברהם, כלומר שאף על פי שאברהם אחד הוא, דמותו מופיעה המספר מעגלים. ראוי לשרטט מעגלים אלה ולתהות מדוע אברהם מופיע לפנינו כמעט כשלוש דמויות נפרדות, אף על פי ש'מעשה אברהם' כולו, משהורכב יחדיו, מהווה מעין אגדה מקפת. ; הכרת דמותו של אברהם בתרבות המוסלמית היא אחת הדרכים להבנת חשיבות המקומות הקדושים בישראל, כמו גם להכרה שרב המשותף על השונה בין שלוש הדתות. ידיעה זו מאפשרת להבין את תמונת עולמו של המוסלמי המאמין ואת ערכיו הדתיים, אשר יוצרים, בין השאר, גם את האידיאולוגיה הפוליטית". -- מעטפת אחורית.

כותר אברהם ידיד האל : דמותו של אבי המונותיאיזם במסורת המוסלמית / שוש בן-ארי.
כותרים נוספים On verso of title page: Abraham - God's friend (Khalil Allah) : Abraham's image in the Muslim tradition / Shosh Ben-Ari.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : רסלינג
שנה 2014
הערות "הספר מבוסס על עבודה לקראת תואר דוקטור לפילוסופיה שהגשתי לאוניברסיטת תל אביב בשנת 2002, שכותרתה "דמותו של אברהם במסורת המוסלמית - היבטים תרבותיים וספרותיים בחיבור 'לטאיף קצץ אלאנביא'".
כולל הפניות ביבליוגרפיות.
סדרה הסדרה לדת ותיאולוגיה
תיאור 201 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037215360205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?