חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"הספר מציע הבנה היסטורית חדשה של מכלול ההתערבויות הפוליטיות והתרבותיות שנעשו בשמה של הספרות העברית מסוף המאה התשע-עשרה ועד ימינו. הוא מערער על התפיסה המקובלת, הקושרת את הפוליטיות והביקורתיות של הספרות העברית החדשה עם מושגים שמקורם במחשבת הנאורות וההשכלה. תחת זאת, הוא מראה כי כוח ההתנגדות הפוליטי שלה נעוץ בעוצמתם המפצלת של ההכרה המעמדית, של קונפליקטים אתניים, ושל פערים מגדריים ודתיים ... מאמרי הספר מסייעים בהגדרה מחודשת של מושג הפוליטיות הספרותית, ומציעים תיאור חדש של הנתיבים הפוליטיים שבהם פסעה הספרות העברית במאה העשרים". -- מעטפת אחורית.

כותר ספרות ומעמד : לקראת היסטוריוגרפיה פוליטית של הספרות העברית החדשה / עורכים - אמיר בנבג'י, חנן חבר.
כותרים נוספים On verso of title page: Literature and class : towards a political historiography of modern Hebrew literature / editor - Hannan Hever, Amir Banbaji.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים חבר, חנן, 1953- (עורך)
מוציא לאור ירושלים : מכון ון ליר בירושלים
בני ברק : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה תשע"ד 2014
הערת תוכן ותקציר מבוא: היסטוריה ספרותית וביקורת הספרות / אמיר בנבג'י וחנן חבר -- "כל ישראל קבצן הוא" - חוץ מהסוחרים, בעלי הבתים וכיוצא באלה : הערות לשחזור הדיבור המעמדי בספר הקבצנים / דרור משעני -- מעמד וחרדת ההיסטוריה: על הרטוריקה המעמדית במשנתם של דוד בן-גוריון ומאיר יערי / שי גינזבורג -- הנשים התימניות בתקופת היישוב בראי הספרות העברית / דולי בן-חביב -- תיאולוגיה ומעמד ב'מלך בשר ודם' למשה שמיר / חנן חבר -- "מפנה של שבועות מעטים שינה את פני העולם כולו" : דוד כנעני והריאליזם הסוציאליסטי / אמיר בנבג'י -- "איזוהי הטרגדיה ואיזוהי הפארסה"?: ספרות, לאומיות ומעמד ב'האופטימיסט' לאמיל חביבי / חנה סוקר-שווגר -- מדינה מפקירה, אחריות של תאגיד והאופציה הפוסט-חילונית: קריאה ב'שליחותו של הממונה על משאבי אנוש' לא"ב יהושע / יהודה שנהב -- לבנות את ההווה כאוטופיה: על מעמד ואתניות בספרות הדתית-לאומית / יעל שנקר -- פרולטריון האמונה: המזרחים כמשל בספר 'כעפעפי שחר' לחיים סבתו / נסים לאון.
הערות כולל ביבליוגרפיות ומפתח.
תיאור 395 עמודים, 5 עמודים לא ממוספרים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789650207144
מספר מערכת 990037137920205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?