חזרה לתוצאות החיפוש

"זלמן כ"ץ ז"ל נולד בשנת 1897, באוקראינה שברוסיה. עלה לארץ ישראל בעליה השנייה בשנת 1912, כשהוא בן 15 שנה. מאז ועד לשנת 1948 נטל חלק באופן רצוף בגאולת הארץ ובבניינה, בעיקר בגליל התחתון, אך עבד גם בבניית העיר תל-אביב ובשמירה במושבה רחובות. לאחר מותו מצאנו את זכרונותיו כתובים במחברת. הזכרונות לא עברו עריכה, אלא הודפסו בלשונו ובסגנונו המיוחד ... זכרונותיו מלאי תיאורים מרתקים על החיים בתקופתו, כגון: החיים בעיירה ברוסיה, חתונה יהודית ברוסיה, שיטות עבודה ועיבוד אדמה בארץ בתקופות שונות. זלמן כ"ץ היה בין ראשוני הטרקטוריסטים בגליל. עבד בהכשרת קרקעות במושבות הגליל התחתון ועד מטולה הגיע. זכרונותיו כוללים את התקופה העותומאנית, מלחמת העולם הראשונה ובנית הארץ עד מלחמת השחרור". -- מעטפת אחורית.

כותר זכרונות זלמן כ"ץ 1987-1897 : חלוץ, אכר, מראשוני המתישבים בגליל ובעמק / הדפיסו וערכו עוזי, עליזה ואפרים כ"ץ.
מקום קשור Udim (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים כץ, עוזי, 1936- (מחבר טקסט נוסף עורך)
מוציא לאור אודים : המשפחה
שנה 2009
הערות "הספר כולל נספח סיפור המשפחה של עוזי", נכתב על ידי עוזי כץ.
תיאור 324 עמודים : איורים, מפה, פורטרטים, פקסימיל, תרשימים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037002530205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?