חזרה לתוצאות החיפוש

"התרבות הערבית בארץ, יצרה שני סוגי אדריכלות. הסוג הראשון, התקיימה לפני 1948 והקמת ישראל, ונרקא לה אדריכלות פלסטינית. אדריכלות זו התפתחה בערים משך עשרות ואף מאות שנים. לאדריכלות זו, צורות וסגנונות משלה, לרבות חומרים וטכנולוגיה. אדריכלות זו, נגדעה עם תום מלחמת 1948 והקמת ישראל. הסוג השני, האדריכלות הפוסט-טראומטית. זות התפתחה בישראל אחרי 1948 בעקבות 'הנכבה' והתבוסה הפלסטינית ואובדן הכל: הקרקעות, הישובים והערים, והאנשים. לאדריכלות זו, ישנם את המאפיינים, הצורות, והמרחבים המיוחדים שלה, המעוותים על-פי-רוב. שני סוגי אדריכלות זו, כמעט ולא נחקרו. ספר זה הוא ראשיתו של מחקר רחב יותר שיתמשך ויעסוק באדריכלות הפלסטינית ובפרט, הפוסט-טראומטיות ברחבי הארץ בכללולתה." - מתוך המבוא.

כותר אדריכלות ואוריינטאליזם בארץ / יוסף ג'בארין, חכם דביאת
צילומים: יוסף ג'בארין
עיצוב גרפי: ואיל ואכים.
כותרים נוספים אדריכלות ואורינטליזם בארץ
On verso of title page: Architecture and Orientalism in the Country / Yosef Jabareen & Hakam Dbiat.
باب اضافي بالعربية: الإستشراق والعمارة في البلد / يوسف جبارين, حكم دبيات
إستشراق والعمارة في البلد / يوسف جبارين, حكم دبيات
מקום קשור Haifa (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים דביאת, חכם (מחבר)
מוציא לאור חיפה : המרכז לחקר העיר והאזור - הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים - הטכניון
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר פרק 1. מבוא -- פרק 2. הסרת הקסם מהאדריכלות הישראלית -- פרק 3. אמנות ונישול מרחבי: המקרה של הישוב העקור עין חוד-עין הוד -- פרק 4. אוריינטליזם והעיר הערבית -- פרק 5. המורפולוגיה של העיר הערבית-אסלאמית -- פרק 6. ארכיטקטורה פוסט-טראומטית.
הערות "מחקר זה בוצע באדיבותה ובמימונה של מועצת הפיס לתרבות ואומנות של מפעל הפיס".
ביבליוגרפיה: עמודים 303-307.
תיאור 307 עמודים : איורים, מפות, תרשימים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789654090544
מספר מערכת 990036967690205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?