חזרה לתוצאות החיפוש

"'בכי היהודים ליד הכותל, ונשיקותיהם, אינם נובעים מאהבתם לכותל עצמו כי אם משאיפתם הנכספת להשתלט על אל-חרם אל-שריף' (אל ירמוכ 1925). המופתי חג' אמין אל חוסייני טיפח את הטענה הזאת לקראת פרעות תרפ"ט - "אינתיפדת אל אקצה" גירסת 1929 - ומיד לאחריהן הוא הסביר שהפורעים לא תקפו אלא התגוננו מפני מזימת היהודים לטפס מן הכותל אל ההר ולהקים מחדש את המקדש במקום כיפת הסלע. דוקטור חיים ארלוזורוב התייצב להפריך את דבריו : 'זו עלילה והסתה פרועה! אין לנו כל עניין בהר הבית המקודש למוסלמים, וכל הנושא הזה הוא מחוץ לתחומה של התנועה הציונית'. כך הוא הסביר בהודעה הרשמית אשר תורגמה לערבית והופצה ברחבי המזרח התיכון. "שומרי מסגד אל אקצה" - ארגון תעמולה של המופתי - הגיבו בחוברת משלהם וטענו: 'שקרנים הם היהודים! הם מתכננים לבנות בהר את היכלם המפואר, וממקורותיהם שלהם נציג ראיות לדבר!'. הספר סוקר ומנתח את השיח הזה משני צדדיו: משא דבר הדוקטור וחבריו הציונים המתכחשים להר הבית, מפנים גב לכל מורשת עבר ותפילות לעתיד, ומשא דבר המופתי - דובר האיסלאם אשר כפה כיפה על מקום קודשינו - המערים הוכחות, בציטוטים ותמונות, שהנה מתכוננים היהודים לביצוע הפשע הנורא מכל"--מן המעטפת האחורית.

כותר עלילות המופתי והדוקטור : השיח הציוני-מוסלמי בנושא הר הבית והמקדש על רקע פרעות תרפ"ט / יהודה עציון.
כותרים נוספים עלילות המפתי והדוקטור
On verso of t.p.: Adventures of the Mufti and the Doctor : the Zionist-Muslim discourse about the Temple Mount and the Temple on the backdrop of the 1929 riots.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : ספריית בית אל
שנה תשע"ד 2014
תיאור 127 ע' : איורים, פורטרטים, פקסימילים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990036733640205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?