חזרה לתוצאות החיפוש

"באסופה זו כונסו עשרים וחמישה מאמרים על הלשון העברית ותולדותיה, ובייחוד בהיסטוריה הקדומה של לשון המקרא ... את מאמריי באנגלית תרגמתי לעברית, אבל גם מאמריי שנכתבו במקורם בעברית לא נמסרו כאן ככתבם וכלשונם. כוונתי לא הייתה לשקף את השינויים שחלו בהשקפותיי המדעיות, אלא להציג לקורא את דעותיי המדעיות המעודכנות. גם יש שלא הנחתי את מאמריי המעודכנים במסגרתם המקורית, אלא צירפתי יחד מאמרים וקטעי מאמרים". -- כריכה אחורית.

כותר בלשנות עברית / יהושע בלאו.
כותרים נוספים Added t.p.: Hebrew linguistics / Joshua Blau.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשע"ד 2013
הערת תוכן ותקציר פרק א. העברית לתקופותיה -- פרק ב. על מוצאו של הניקוד הבבלי -- פרק ג. הרהוריו של ערביסטן על השתלשלות עברית המקרא וסעיפיה -- פרק ד. על הברות בעלות שני שיאים בעברית המקרא -- פרק ה. על שני שוואים נעים רצופים -- פרק ו. על הכרונולגיה היחסית של פישוט המכפל בסופי תיבות -- פרק ז. סוגיות בלשון המקרא -- פרק ח. על קו הגבול בין עברית לארמית (על האפשרות של שאילת יסוד דקדוקי מופשט) -- פרק ט. שיבולת ודומיה -- פרק י. על דירוג הגורמים של מעתקי הגאים רבי-מרכיבים בעברית ובערבית -- פרק יא. עיונים בדקדוקה ההיסטורי של לשון המקרא -- פרק יב. ברירת הגאים ובחירת הגאים לעומת מעתק הגאים -- פרק יג. על שלבים בתבנית ההפסק -- פרק יד. על בעיות צורניות של המקור בעברית המקרא --
פרק טו. על תורת הגלים והשתקפותה בשלוש לשונות שם -- פרק טז. הישרדות מעתקי הגאים קדמוניים במילים שכיחות שלא הושפעו מהיקש -- פרק יז. על הערבית הקלסית כמכשלה לשחזור העברית הקדומה בשל 'תסמונת המסקנות המיותמות', ועל בעיית הזוגי בכינויים ובפועל -- פרק יח. עיונים בהיסטוריה של מילות היחס בלשונות שם -- פרק יט. בעיות בלקסיקוגרפיה ובמבנה המשפטים במקרא, בין היתר על סמך ספר השורשים של אבן ג'נאח -- פרק כ. הגבול הדק בין משפט זיקה למשפט שאלה עקיפה: הרחבתן הסמנטית של שאלות עקיפות בעברית החדשה ושורשיה -- פרק כא. על פועלי צו ודומיהם אשר במקום הצרכת מקור נטוי בעברית ובארמית ומשפטי 'אן' בערבית בא אחריהם משפט מאוחה --
פרק כב.הצעה לגלגולו ההיסטורי של הכינוי הפרוד המופנה בגוף שלישי במשפטים שמניים -- פרק כג. בעיות בתחביר לשון המקרא -- פרק כד. הרהורים על תחיית העברית -- פרק כה. יעקב בארט -- פרק כו. עיונים בדקדוק ובטקסטים אוגריתיים.
הערות כולל ביבליוגרפיה: ע' 285-300 ומפתח.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
סדרה אסופות
ח
תיאור ז, 313 עמודים, 7 עמודים לא ממוספרים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655361056
מספר מערכת 990036726700205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?