חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"קפקא פרספקטיבות חדשות קובץ בן 22 מאמרים, המוכיח שפרנץ קפקא ממשיך להפעים את קוראיו גם באלף השלישי. משתתפים בו טובי החוקרים של קפקא, בארץ ובעולם, ותיקים וידועי שם בצד צעירים המאירים את יצירתו מכיוונים שלא הוארו עד כה במחקר ובביקורת: מזן-בודהיזם ועד נפלאות הווירטואלי. יצירת קפקא היא התגלמות המודרניזם בהיותו ביטוי לחרדה של האדם הפוסט-פרוידיאני ולקונפליקטים האדיפליים המורכבים שלו. בניגוד לקודמיו, שחיו בתוך ודאויות של "אבות ובים", "אדונים ומשרתים", "אימפריות וקולוניות", קפקא חי בעולם של מבוכה ושל אובדן כיוונים, שבו התערערו כל הוודאויות. לא היה בין סופרי המאה העשרים מי ששיקף עולם מעוות זה בדרך עזה ונועזת ממנו. לא אחת נשמעה הטענה שקפקא השפיע על תרבות המערב יותר מכל סופר אחר בדורות האחרונים, ולא על הספרות בלבד, אלא גם על האמנות החזותית, על המוזיקה ועל השיח החברתי. רעהו של קפקא ומפרסם כתביו, מקס ברוד, אמר שהמאה העשרים עתידה להירשם בתולדות האנושות בשם "עידן קפקא". שמעון זנדבנק, חוקר יצירת קפקא ומתרגמה, מזהה את השפעתה על גדולי הרוח של המאה העשרים: על אלבר קאמי, אז´ן יונסקו, ז´ן פול סארטר ואחרים. קפקא חרת את אותותיו על יצירתם של רוב האמנים ואנשי הרוח,". ; שהציצו לכתביו ונפגעו. בקיץ 1939 כתבה לאה גולדברג ביומנה: "קראתי ביומני קפקא. אחד הספרים העמוקים ביותר בעולם"... -- מן המעטפת האחורית.

כותר קפקא - פרספקטיבות חדשות : עיוני מחקר / העורכים: זיוה שמיר, יוחאי עתריה, חיים נגיד.
כותרים נוספים On verso of title page: Kafka - new perspectives : research and analysis / editors: Ziva Shamir, Yochai Ataria, Haim Nagid.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שמיר, זיוה, 1946- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : ספרא בית הוצאה לאור - איגוד כללי של סופרים בישראל
שנה 2013
סדרה עיון ומחקר
תיאור 397 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990036690190205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?