חזרה לתוצאות החיפוש

"נסים אלוני, חנוך לוין ומיקי גורביץ הם שלושת המחזאים שיצירותיהם עומדות במרכזו של ספר זה, המבקש להפנות את תשומת הלב אל הז'אנר המאתגר והמוערך ביותר בדרמה העברית: הז'אנר הרציני-מצחיק. זהו הז'אנר שבצלמו נוצרו כמה מן המחזות הנחשבים ביותר בקנון הישראלי: הקומדיות הססגוניות והפיוטיות של נסים אלוני כמו 'בגדי המלך' ו'הנסיכה האמריקאית', קומדיות השכונה של חנוך לוין - 'חפץ' ו'יעקבי ולידנטל', כמו גם הדרמות המטאפיסיות שלו - 'ייסורי איוב', הזונה הגדולה מבבל', 'הוצאה להורג'; והפארסות המעודנות של מיקי גורביץ - 'צל חולף' ו'מילה של אהבה'. הספר דן במבנים ובמובנים המשותפים לשלושה מחזאים-במאים אלה, באמיתות החדשות שיצקו את התאטרון הישראלי, יצירות שהיו תערובת ייחודית של טרגדיה ופארסה, פיוט ופנטסיה, רצינות שהיא תמיד מצחיקה וצחוק שהוא לרוב עגום ולעתים מצמרר, תערובת ששימשה בסיס לבנייה מחדש של הדרמה העברית". -- כריכה אחורית.

כותר הליצן בן דמות היגון : על רצינותה של הקומדיה הישראלית : היבטים קומיים בשפת התאטרון של נסים אלוני, חנוך לוין ומיקי גורביץ / חיים נגיד.
כותרים נוספים On verso of title page: Melancolic joker : the seriousness of the Israeli comedy : the serio-comedies of Hanoch Levin, Nissim Aloni and Michael Gurevich.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל אביב : ספרא - בית הוצאה לאור
אוניברסיטת תל אביב - הפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה כץ - החוג לאמנות התאטרון
שנה 2013
הערות כולל ביבליוגרפיה: עמודים 243-245 ומפתח.
סדרה עיון ומחקר
אסף מחקרים
תיאור 248 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990036690180205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?