חזרה לתוצאות החיפוש

"מיהו אדם טוב? מהו מעשה טוב? מהי מידה טובה? כיצד יכול אדם לחיות חיים טובים, בעלי ערך ומשמעות? מהי תכלית החיים? שאלות אלה זוכות לעיון נרחב בחיבור שמונה פרקים לרמב"ם. הרמב"ם, ר' משה בן מימון (1204-1138), הוא גדול ההוגים ובעלי ההלכה שקמו לעם היהודי בימי הביניים ובכל הדורות. מסכת אבות שבמשנה היא יצירה קלאסית בספרות היהודית, המוקדשת למוסר ולמידות הטובות. החיבור שמונה פרקים - שהרמב"ם כתב כהקדמה למסכת אבות - הוא מבוא לתורת המידות (אתיקה), הפורש בפני הקורא שיטה מגובשת וסדורה, מעמיקה ותובענית, לעיצוב אישיות מוסרית ולחיים בעלי משמעות. לימוד החיבור שמונה פרקים הוא הזדמנות למפגש משמעותי עם הגותו של הרמב"ם, ולדיון פילוסופי בשאלות הנוגעות לחייו של כל אדם. ; ספר לימוד זה מיוחד בכך שהוא מעמיד במרכזו את שמונה פרקים כחיבור שלם, הנלמד מתחילתו ועד סופו. הספר כולל שלושה רכיבים עיקריים: שיעורי מבוא לתרבות ימי הביניים, לתולדות חייו והגותו של הרמב"ם ולמסכת אבות, המספקים את הרקע הדרוש ללימוד שמונה פרקים ; החיבור שמונה פרקים בשלמותו, בתרגומו החדש של פרופ' מיכאל שורץ, לראשונה בתוספת ביאור מקיף, כותרות ומושגי יסוד היסטוריים, פילוסופיים וספרותיים ; כלים ללימוד שמונה פרקים: שאלות הבנה ועיון, משימות מגוונות, דיונים אקטואליים הנובעים מדברי הרמב"ם, ומקורות נוספים - מחיבוריו האחרים של הרמב"ם, מן התרבות היהודית ומן התרבות הכללית - להעמקה בעמדת הרמב"ם ולהצגת עמדות מנוגדות ודיון ביקורתי" -- (מהכריכה האחורית).

כותר שמונה פרקים לרמב"ם : הקדמת הרמב"ם לפירושו למסכת אבות : יחידת לימוד במחשבת ישראל / כתיבה ועיבוד דידקטי: עפרה ליבוביץ-גולדברג, אריאל סרי-לוי
עריכה וליווי פדגוגי: אריאל אביב
תרגום "שמונה פרקים": פרופ' מיכאל שורץ
איורים: ג'קי לוי.
מחברים/ יוצרים נוספים ליבוביץ-גולדברג, עפרה (מחבר)
ישראל. משרד החינוך והתרבות. המזכירות הפדגוגית
(גוף מנפיק)
מוציא לאור ירושלים : מכון שלום הרטמן
שנה תשע"ד 2014
הערת תוכן ותקציר שמונה פרקים - הקדמת הרמב"ם למסכת אבות - הטקסט המלא ללא פירוש -- הקדמה -- הפרק הראשון. על נפש האדם וכוחותיה -- פרק שני. על העבירות של כוחות הנפש, ועל הכרת החלק אשר בו, נמצאות המעלות והמגרעות -- פרק שלישי. על מחלות הנפש -- פרק רביעי. על ריפוי מחלות הנפש -- פרק חמישי. על הפניית כוחות הנפש כלפי מטרה אחת -- פרק שישי. על ההבדל בין המעולה לכובש את יצרו -- פרק שביעי. על המחיצות ומשמעותן -- פרק שמיני. על טבעו-מלידה של האדם.
הערות כולל מפתח.
"לתלמידי החטיבה העליונה בבית הספר הממלכתי על פי תכנית הלימודים של משרד החינוך במחשבת ישראל"
בתחתית השער: מכון שלום הרטמן, תכנית בארי
משרד החינוך, המזכירות הפדגוגית
ספר לתלמיד.
תיאור 282 עמודים : איורים, פורטרטים
28 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©תשע"ד 2014
מזהה ISBN9789653340145
מספר מערכת 990036689340205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?