חזרה לתוצאות החיפוש

"מבעד לארובה ... הדרך היחידה מכאן החוצה היא מבעד לארובה ... האם אכן אין דרך אחרת? לא ייתכן! יש ויש והם ילכו בה. היא מובילה דרך ההרים, בחסות הלילה. היא נמשכת שבעה ימים ושבעה לילות, אולי יותר, אבל בסוף הדרך מצפים להם בני אדם בעלי מצפון". ב-7 באפריל 1944 נמלטו אלפרד וצֶלֶר ורודולף ורבּה ממחנה ההשמדה בירקנאו כדי להציל את נפשותיהם ולספר לעולם את האמת על מחנה המוות אושוויץ-בירקנאו. סיפור בריחתם של וצֶלֶר ושל ורבּה מבירקנאו והדוח שחיברו על המחנה שהופץ בעולם, הוא אחד הסיפורים הדרמטיים בתולדות השואה. וצֶלֶר וורבּה היו היהודים הראשונים שהצליחו לברוח מאושוויץ והראשונים שברחו מבירקנאו. בכל תולדותיו של המחנה ניסו להימלט ממנו מתי מעט אסירים, רובם פולנים. חלקם שילמו על כך בחייהם. וצֶלֶר וורבּה הם שניים מתוך פחות מ-12 יהודים שבריחתם מאושוויץ עלתה יפה" -- (מהכריכה האחורית). ; Memoirs of Lánik, who was born as Alfred Wetzler in 1918 in Trnava, Slovakia, and sent to Auschwitz in April 1942. Describes his experiences in Auschwitz until April 1944, when he escaped from the camp with Rudolf Vrba (Walter Rosenberg), with the help of the resistance group in the camp. They returned to Slovakia, where they reported to Jewish leaders on the exterminations at the camp. They brought with them copies of lists, written for the Nazis by Jewish prisoners, of how many people were killed at the camp each day and where they came from, as well as other documents. They hoped that their report, known as the "Auschwitz Protocols", would convince the Allies to destroy the camp, but this did not happen. Their testimony was passed on to Hungarian leaders, but the latter failed to inform the Jewish community in Hungary, thus preventing attempts to resist or go into hiding. An appendix on pp. 321-359 contains a Hebrew translation of the "Auschwitz Protocols". (From the Bibliography of the Vidal Sassoon International Center for the Study of Antisemitism)

כותר בריחה מן הגיהינום : מאושוויץ אל החופש - סיפור של הצלה ושליחות / אלפרד וצלר
מסלובקית: דוד רינגוולד
עריכה והערות: עדינה דרכסלר.
כותרים נוספים Co Dante nevidel. heb
בריחה מן הגיהנום
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים רינגוולד, דוד, 1930- (מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : יד ושם - המכון הבין-לאומי לחקר השואה
שנה תשע"ד 2013
הערות עמודים 7-16 כוללים: הקדמה למהדורה העברית / רוב רוזט.
תיאור 369 עמודים : איורים, מפות, פורטרטים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789653084506
מספר מערכת 990036687620205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?