חזרה לתוצאות החיפוש

כרך א: I-II -קובצי הזמן הזה שבחר וערך מתווים גיבוש של חשיבה ערכית ופוליטית בד בבד עם תגובה לענייני השעה, ובהם" הקרע האידאולוגי והאישי עם ז'אן פול סארטר והאקזיסטנציאליזם, חיזוק תנועת השלום למניעת הישנות מלחמת עולם, מלחמתו בגזענות, הפולמוס עם הכנסייה הקתולית על שתיקתה לנוכח אימי מלחמת העולם השנייה ומשטר הארור של פרנקו בספרד, התפקיד המוטל על האמן והסופר, מורשת הרזיסטאנס, הקמת מדינת ישראל. בעיני אלבר קאמי המילים "פוליטיקה" ו"מוסר" אינן מנוגדות. -- כריכה אחורית ; כרך ב: III - 'רשימות אלג'יראיות' הוא מסמך מרתק, שממנו עולה ההגדרה החדשה של תפקיד האינטלקטואל בחברה דמוקרטית: במקום לתת הכשר לאחד הצדדים (צרפת מזה ותנועת השחרור הלאומית האלג'יראית, הפל"ן מזה) להשתמש באלימות, מציע קאמי להציב גבול וסייג לזכות שכל צד תובע אותה בשלמותה. הוא חתר להציב רף מוסרי לכל המעורבים בסכסוך, תוך שהוא מבקר באותה מידה את 'בלעדיות השמאל על העמדה המוסרית' ואת 'בלעדיות הימין על העמדה הפטריוטית". -- מעטפת אחורית.

כותר הזמן הזה / אלבר קאמי
תרגמה מצרפתית שושנה כרם.
כותרים נוספים כתבים פוליטיים
רשימות אלג'יראיות, 1958-1939
[Actuelles. Hebrew]
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים כרם, שושנה (מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : כרמל
שנה תשע"ג-תשע"ה 2013-2015
סוגה French essays
הערת תוכן ותקציר כרך [א]. I-II כתבים פוליטיים. הקדמה: פרננד ברטפלד. 310 עמודים.
כרך [ב]. III רשימות אלג'יראיות, 1958-1939. מבוא: דניס שרביט. 242 עמודים.
הערות כרך ב כולל מבוא מאת דניס שרביט "אינטלקטואל בצוק העתים - קאמי, אמו והצדק".
כולל הפניות ביבליוגרפיות.
תיאור 2 כרכים (כרך [א-ב]) : מפה
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655403190 (Vol. 1)
ISBN9789655404555 (Vol. 2)
מספר מערכת 990036245960205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?