חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"למרות מגוון הספרים המרשים העוסק במחקר האיכותני, טרם פורסם ספר העוסק בהוראתה של מתודולוגיה מחקרית זו. זאת ועוד, כיום מקומו של המחקר האיכותני הלך וגדל בעולם המחקר - במדעי הרוח, במדעי החברה, בתחומי ההנדסה ואף במדעים המדויקים - עובדה שאינה מפתיעה שכן המחקר האיכותני חוקר התנהגות אנושית, ובני האדם נמצאים בבסיסה של כל עשייה חברתית, מדעית או הנדסית. עם הגידול בקהילייה החוקרת באופן איכותני, גדל באופן טבעי גם הצורך בקידום הוראתה של שיטת מחקר זו. המחקר האיכותני מאופיין בין היתר במגוון של סוגות מחקר, תחומי יישום ודרכי ביצוע, ועל כן הוחלט לפנות לכותבים שישקפו מגוון זה. התוצאה היא ספר שהמחברות והמחברים של מאמריו הם נשות חינוך ואנשי חינוך במכללות ובאוניברסיטאות בישראל שפיתחו גישה להוראת מחקר איכותני מנקודת מבט ייחודית. הספר מציע דיון באתגרים של הוראת המחקר האיכותני לצד עקרונות לבניית קורסים בנושא זה וכן דוגמאות לקורסים להוראתם של סוגה מסוימת או כישור מסוים במחקר איכותני. עוד ניתן למצוא בספר הצעות לשילובם של תחומי דעת נוספים בהוראת המחקר האיכותני. ; עיון בספר מלמד כי עקרונות ההוראה המוצגים בו ניתנים ליישום במגוון של קורסים, נוסף על הקורסים של מחקר בכלל ומחקר איכותני בפרט. מרצות ומרצים המלמדים מחקר איכותני ומקצועות אחרים במוסדות להשכלה גבוהה מוזמנים לבחון את התאמתם של הרעיונות המוצגים בספר לקורסים שהם מלמדים". - מעטפת אחורית

כותר הוראת מחקר איכותני : אתגרים, עקרונות, יישום / עורכות - אורית חזן וליאורה נוטוב
[עורכת טקסט ולשון - קרן גליקליך].
כותרים נוספים On verso of t.p.: Teaching qualitative research : challenges, principles, implementation / editors - Orit Hazzan, Liora Nutov.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים חזן, אורית
מוציא לאור תל-אביב : מכון מופ"ת
שנה תשע"ד 2013
הערת תוכן ותקציר חלק א. אתגרים בהוראת מחקר איכותני: אתגרים, מתחים ומענים בהוראת מחקר איכותני במדעי החברה / רבקה תובל-משיח -- החוצה לעולם ופנימה לעצמי: הוראת מחקר איכותני בהכשרה לחינוך / אורית אבוהב, מאיה מלצר-גבע -- חלק ב. עקרונות לבניית קורס במחקר איכותני: לפקוח את העין האיכותנית: מודל הוראה תלת-שלבי של מחקר איכותני / דלית יסעור-בורוכוביץ, גלית ינאי-ונטורה, אריה רשף, רוחמה גוסינסקי -- השלם עולה על סכום חלקיו: הוראת קורס מחקר איכותני בשילוב עם קורס דידקטיקה במכללה לחינוך / אורלי סלע -- הוראת המחקר האיכותני = ביצוע מחקר איכותני / אורית חזן, ליאורה נוטוב --
חלק ג. הוראת סוגות וכישורי מחקר - המקרה של המחקר האיכותני: מודל שיתופי עתיר טכנולוגיה להוראת מחקר פעולה / ליאת אייל, דרורית רם -- הוראת אוטואתנוגרפיה בפעולה / איריס בקשי-ברוש -- בין הבנה לתובנה: הוראת רפלקטיביות במחקר איכותני / הדס גולדבלט, טובה בנד-וינטרשטיין -- חלק ד. שילוב תחומי דעת בהוראת מחקר איכותני: משחקים עם רא(ע)יון: כלים דרמתיים להוראת ניהול ריאיון במקר האיכותני / ליאורה נוטוב, רן פלג -- הוראת היסודות של המחקר האיכותני: תובנות מאמנות לחימה איכותנית / חיים נוי.
הערות כולל ביבליוגרפיות.
נוסף תקציר באנגלית.
סדרה כליל - סדרת ספרים בנושאי חינוך ותרבות
תיאור 302 ע' : איורים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655300819
מספר מערכת 990036101510205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?