חזרה לתוצאות החיפוש

"בחברה הישראלית למודת המלחמות, בה קואליציות קמות ונופלות בשל עניינים מדיניים, מאבקים ציבוריים-פוליטיים על מדיניות החינוך נדחקים אל קרן זווית. שוליותה של מדיניות החינוך בסדר היום הציבורי הכללי בולטת ומתעצמת על רקע מרכזיותה של מדיניות זו במאבקים הפוליטיים התכופים שמנהלים נציגי המפלגות החרדיות. ספר זה פותח צוהר אל השיח שהתקיים בשני העשורים האחרונים בין בתי המשפט, הכנסת ומשרד החינוך בנושא החינוך החרדי, וזורה אור על תוצאותיו והשלכותיו. הספר נפתח במבט אל מדיניות החינוך הפורמלית בישראל, בניתוח הגורמים שתרמו לעיצובה ובתיאור הפערים בין המדיניות לבין המציאות בשטח; הוא נמשך במבט השוואתי אל הקשרים בין המדיניות המשפטית לבין החינוך החרדי בארצות הברית ובאנגליה; וחותם בבחינת הזכויות והאינטרסים שיש לשקול במסגרת עיצוב מדיניות חינוך חלופית ובהצגת מתווה של הצעות קונקרטיות. לאורכו ולרוחבו, מציע הספר לקוראיו תובנות חדשות על מערכות היחסים בין משפט, תרבות ופוליטיקה במדיניות החינוך בישראל, ועל האופנים בהם מעצבות מערכות יחסים אלה את זכויות הילדות והילדים החרדים, את זכויות הוריהם ואת דמותה של הקהילה החרדית"--מן הכריכה האחורית.

כותר החינוך החרדי בישראל : בין משפט, תרבות ופוליטיקה / לטם פרי-חזן.
כותרים נוספים On verso of title page: Ultra-Orthodox education in Israel : law, culture and politics / Lotem Perry-Hazan.
החנוך החרדי בישראל
חנוך החרדי בישראל
מקום קשור Sarigim (Israel)-place of publication
מוציא לאור שריגים-ליאון : נבו הוצאה לאור
שנה תשע"ג 2013
הערות מבוסס על עבודת דוקטורט שנעשתה באוניברסיטת חיפה 2011.
בתחתית השער: המכון למחקרי חקיקה ולמשפט השוואתי ע"ש הרי ומיכאל סאקר.
כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 523-489) ומפתחות.
תיאור 539 עמודים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789654421027
מספר מערכת 990035881880205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?