חזרה לתוצאות החיפוש

ספר זה דן בשאלה מי זכאי לזכויות קניין רוחני ביצירות ובהמצאות שנוצרו על ידי עובדים במקום עבודתם. הרוב המכריע של הממציאים והיוצרים בעולם המערבי הינם עובדים בחברות. לכן, חשוב לדון בהסדר ראוי בין בעלי האינטרסים השונים שיהיה בו כדי לקדם את רמת החדשנות בחברה. הספר בוחן את ישימותם של כללים משפטיים שקיימים בנושא זה לאור ההצדקות התיאורטיות העומדות בבסיסם. הספר דן בדין הקיים היום בישראל תוך השוואתו בעיקר לדין האמריקני ולדין הגרמני. הדיון מציג ומנתח גישות שונות ומגיע למסקנה כי הכלל הקיים היום בישראל אינו אופטימלי. הספר מציע מודל חדש, שאינו קיים בשום שיטת משפט, המאזן באופן ראוי יותר בין האינטרסים השונים המעורבים בפיתוח תוצר רוחני בעבודה. (גב הספר).

כותר קניין רוחני בעבודה : תיאוריה, מעשה ומשפט משווה / שלומית ינינסקי-רביד
עריכה לשונית: דפנה שוופי.
כותרים נוספים קנין רוחני בעבודה
On verso of title page: Intellectual property in the workplace : theoretical and comparative perspectives / Shlomit Yaninsky Ravid.
מקום קשור Sarigim (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שוופי, דפנה (עורך)
מוציא לאור שריגים-ליאון : נבו
שנה תשע"ג 2013
הערות ביבליוגרפיה: עמודים 579-‏609.
נוסף מבוא באנגלית.
תיאור 614, XXI עמודים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789654421072
מספר מערכת 990035881840205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?