קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"הספר מתייחס ל'עלייה השנייה החלוצית' שעמה נמנו אנשי 'בר גיורא' ו'השומר' והוא סוקר את קורות הנשים בארגונים הללו ובקיבוץ כפר גלעדי עד שנת 1939, שנת פרוץ מלחמת העולם השנייה. החברה השומרית הייתה חברת מעטים שמנתה עשרות בודדות של גברים ונשים. הייתה זו קבוצה שראתה בהיותה מיעוט - יתרון, מהות של אוונגרד מוביל. זהו מחקר היסטורי-חברתי מקיף אודות חיי היום-יום של 'השומר', חיי המשפחה, הרכב החברה השומרית, היחס לאישה, היחס לאלמנות וליתומים, השפעת השמירה על חיי המשפחה ועוד. המיתוס הקיים לגבי 'השומר' רואה את השומרות כמי ששמרו שכם אל שכם עם השומרים וכמי שעשויות ללא חת, מורדות במוסכמות ומערערות על תפיסת הגבריות של הארגון, אשר תפיסת 'המשימה מעל לכל' הייתה לו מוטו מוביל של חיי אנשיו. הספר משתמש במגדר ככלי מחקרי, כדי לבחון את יחסי המגדר והמשפחה כמעצבים את ייחודיותה של החברה השומרית". -- מעטפת אחורית.

כותר השומרות שלא שמרו : נשים ומגדר ב"השומר" ובקיבוצו - כפר גלעדי, 1939-1907 / סמדר סיני.
כותרים נוספים On verso of t.p.: Women and gender in "Hashomer" : the first defence organization in Erez-Israel 1907-1939 / Smadar Sinai.
מקום קשור Ramat Ef'al (Ramat Gan, Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים יד טבנקין
מוציא לאור רמת אפעל : יד טבנקין - מרכז מחקרי, רעיוני ותיעודי של התנועה הקיבוצית
Tel Aviv : הקיבוץ המאוחד: ספרית פועלים
שנה תשע"ג 2013
הערות "ספר זה הוא עיבוד של עבודת דוקטור שהוגשה לחוג ללימודי ארץ-ישראל באוניברסיטת בר-אילן בשנת 2008".
כולל תרשים "עץ משפחות 'השומר'".
כולל ביבליוגרפיה: ע' 257-277 ומפתח.
סדרה סדרת מגדר וקיבוץ
היקף החומר 288 עמודים, [8] עמודי לוחות : איור, פורטרטים, פקסימיל' תרשים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990035772240205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?