חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר הוא פרי מחקר מקיף על הקהילות היהודיות והעמים במרחב האיראני שעל דרך המשי. לראשונה מובא תחת קורת גג אחת תולדותיהן של הקהילות באיראן, באפגניסטן ובחמש המדינות המוסלמיות של מרכז אסיה (בוכרה), והעולם התרבותי הססגוני שלהם, מחזור חיי אדם ומחזור השנה, בצד חיי הרוח והחומר של העמים והקהילות שעל 'דרך המשי'. כאן עברו שיירות מסחר, שקשרו בין אסיה לאירופה. ראשיתה של ההתיישבות היהודית במרחב הזה הוא שילוב של מסורות אגדיות על השבטים האובדים מגלות אשור, לצד שרידים ארכיאולוגיים ותיעוד מוסלמי ויהודי. הקיום היהודי במרוצת הדורות, כפי שהובא בספר, מצביע על מאבק הישרדות מתמשך מול שנאת ישראל, פרעות ומגפות. הספר מלווה בתעודות, מפות ואיורים בשחור-לבן ובצבע". -- כריכה אחורית.

כותר מאחורי מסך המשי : עמים ויהודים במרחב האיראני : פרס-איראן, אפגניסטן, בוכרה / בן-ציון יהושע-רז.
כותרים נוספים Title on title page verso: Behind the silk curtain : nations and Jewish communities in Central Asia : Iran, Afghanistan, Bukhara / Benzion David Yehoshua-Raz.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : הוצאת כרמל
שנה תשע"ג 2013
הערת תוכן ותקציר שער ראשון: מבואות -- ח'וראסאן, ארץ השמש, ארץ הקדם -- האסלאם במרכז אסיה -- ח'וראסאן: הממסד התורני סגר את שערי היהדות בפני האנוסים וצאצאי המורדים בהנהגה בבבל -- הלשון הפרסית וניביה -- מעמד האישה במרחב האיראני -- שער שני: פרס-איראן -- יהודי פרס -- ההתיישבות היהודית בערי פרס-איראן -- דמויות מופת בקרב יהודי פרס -- שער שלישי: אפגניסטן -- יהודי אפגניסטן -- אניסות והמרות דת במאות ה-19 וה-20 -- יהודי אפגניסטן בסכנת השמדה גרמנית -- מרכזי ההתיישבות היהודית -- נפתלי אברהמוף - שנתיים באפגניסטן (1930-1928) - זכרונותיו של מורה עברי מארץ ישראל (תעודה) -- הקהילה וההנהגה אצל יהודי אפגניסטן -- אהבת ציון וציונות -- מחזור השנה -- מחזור החיים -- דמויות מופת בקרב יהודי אפגניסטן -- שער רביעי: מרכז אסיה - עמים ויהודים - הפזורה הבוכרית -- האמירות של בוכרה -- מן הכיבוש הרוסי ועד לכיבוש הסובייטי (1920-1865) -- יהודים בוכרים במרכז אסיה -- יהודי בוכרה במדינות המוסלמיות של מרכז אסיה -- אוזבקיסטן -- טג'יקיסטן -- טורקמניסטן -- קזחסטן -- קירגיסטן -- דמויות מופת בקרב יהודי בוכרה -- שער חמישי: נספחים.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 569-580) ומפתח.
תיאור 624 עמודים, xxxii עמודי לוחות : איורים (חלקם צבעוניים), מפות, פורטרטים (חלקם צבעוניים), פקסימילים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655403268
מספר מערכת 990035424620205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?