חזרה לתוצאות החיפוש

"זה סיפורן של שש דמויות שחיו ופעלו בארץ בשנות השלושים של המאה שעברה, אנשים יוצאי דופן שניסו למצוא פתרון למצב בו הלכו והידרדרו היחסים בין יהודים לערבים - פתרון שהפך בלתי אפשרי עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. שישה יחידים אלה - יהודים, ערבים ואנגלים - לא היו אישים מרכזיים בתולדות עמיהם. עם זאת השאירו, כל אחד בדרכו, רישום בלתי נמחה על קורות אותם ימים, כאשר הערבים נוכחו שהם עתידים להפוך למיעוט בין היהודים שמספרם בארץ התרבה עקב הרדיפות באירופה. הדרה לזר מתארת בספר את ייחודם, את נפשם המסוכסכת, את פועלם השנוי במחלוקת ואת סיפורי חייהם המיוחדים. מבעד לציור דיוקנותיהם עולה מן העבר תקופה גורלית ורבת תהפוכות שבה, תחת שלטון המנדאט הבריטי, ניתן היה אולי למנוע את מה שהתרחש ומתרחש בין יהודים וערבים עד ימינו". -- מעטפת אחורית.

כותר שישה יחידים : דמויות חריגות במחלוקת בארץ בשנות השלושים / הדרה לזר.
כותרים נוספים On verso of t.p.: Six singular individuals : unconventional figures in Palestine in the thirties / Hadara Lazar.
ששה יחידים
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור Tel Aviv : הקיבוץ המאוחד
שנה 2012
הערת תוכן ותקציר מוסא אלעלמי -- מניה שוחט -- ארתור ווקופ -- יהודה לייב מאגנס -- ג'ורג' אנטוניוס -- אורד וינגייט.
הערות ביבליוגרפיה: ע' 255-156.
תיאור 256 ע' : פורטרטים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990034321800205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?