חזרה לתוצאות החיפוש

"השירים בספר נלקטו מתוך קובצי שיריו של חיים נגיד: שלושים שירים, (בהוצאת הקיבוץ המאוחד 1971). צריך ללכת את כל הדרך הארוכה הזאת אל האומץ והאירוניה, צריך להיות בעל תובנה לתאר אפוקליפסה עכשיו, עתיד שאינו עבר, ועבר ברמות של עתיד, כל זאת במבנה כל כך קפדני וסדור כמו בסונט, קלאסיקה קפדנית המקפידה על חריזה קבועה וריתמוס מדויק. אבל נניח שעוברים את הרף הגבוה של הכתיבה הקלאסית העתירה הזאת, שבה נתנסו גדולים ורבים, איך ובאיזה טבעיות מכניסים לכאן עברית-עברית, טבעית, לא גבוהה אלא במידת הצורך ולא נמוכה מידי, אלא במידת הצורך - של המשורר, כמובן. חיים נגיד קפץ מעל הרף הזה ונחת היטב. ספר שיריו חזק ומרתק. רישומיו של קדישמן הם תוספת חשובה לקובץ" --מן הכריכה האחורית.

כותר ימינה לסמטת גן-עדן : מבחר שירים, 2011-1971 / חיים נגיד
הציורים בשער ובעמודים הבאים - מנשה קדישמן.
כותרים נוספים On verso of t.p.: Right to paradise lane : selected poems, 1971-2011 / Haim Nagid
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים קדישמן, מנשה, 1932-2015
מוציא לאור תל אביב : ספרא
שנה 2012
סוגה Hebrew poetry
הערות בשער גם: הקיבוץ המאוחד.
ביבליוגרפיה: ע' 199.
תיאור 199 ע' : איורים
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990034223220205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
ימינה לסמטת גן-עדן : מבחר שירים, 2011-1971 / חיים נגיד ; הציורים בשער ובעמודים הבאים - מנשה קדישמן – הספרייה הלאומית

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?