חזרה לתוצאות החיפוש

"צלם-אלוהים ועם-סגולה, אלה הם שני מושגי היסוד שהמסר של היהדות המקורית-מקראית מתמקד בהם. ספר זה עוקב אחר התהוותם ודן בהשלכותיהם לימינו, עובדה הנעשית מודגשת ומדהימה יותר ויותר לאור המתהווה, הן באנושות הכלל-עולמית, והן בעוותי היהדות שנגרמו על ידי תופעות של "יהדותיות-לשעתה" כתוצאה מאילוצים חוצניים-נוכריים במומנטים היסטוריים שונים. מתוך הדיון התברר שאין טעם ומשמעות למושג היהודי עם-סגולה ללא מקדימו האוניברסליסטי, צלם-אלוהים, כתנאי הכרחי שלו. ; ההתמקדות המועדפת כיום במושג עם-סגולה נוגדת את ההיבט המקראי-מקורי, שהעניק למסר שלו מעוף ועוצמה אשר עשו את היהדות לעניינה הנצחי (לטוב ולרע) של האנושות נכללה. ניסיון נוקב זה של בירור הטעם והתכלית לקיום היהודי על רקע המגמה האוניברסליסטית של המסר המקראי, הם העושים את הספר לאתגר אנושי שמעבר להבדל בין דתי ללא-דתי, ושבין יהודים לשאר בני-האדם." -- מן המעטפת האחורית.

כותר צלם אלהים ועם סגולה : עיון במשמעויות המסר של ספורי בראשית / אפרים שפירא.
כותרים נוספים On verso of t.p.: Image of God and the chosen people : a study in the Biblical message and its implications / Ephraim Shapira.
צלם אלהים ועם סגלה
מהדורה מהד' ב.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : זמורה-ביתן-מודן
שנה 1997
תיאור 190 ע'
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990032424640205171
קישורים צלם אלהים ועם סגולה

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?