חזרה לתוצאות החיפוש

"שלושה מיליון אזרחים סובייטיים נושאים בחעודות-הזהות שלהם את הציון "לאומיות יהודית". אפילו רצו בכך, אין באפשרותם להביא לידי שינוי כלשהו במעמדם. לא זו בלבד שאין ביכלתם להיטמע אלא שמונעים מהם לא רק את הזכויות וזכויות-היתר שהחוקה מעניקה לשאר עמי ברית־המועצות כי אם גם את האפשרות הפשוטה להנחיל לבניהם את לשונם, את מנהגיהם ואת מסורותיהם. שלושה מיליון נפשות אלו (הקהילה היהודית השניה בגדלה בעולם), שהם נרדפי הסטאליניזם גם לאחר שעבר מן העולם, הם בני-ערובה של עם ישראל ושל מדינת ישראל בידי מנהיגי רוסיה. שלטונות ברית-המועצות שוב אינם מכחישים את קיומה של בעיה יהודית. מציאותה ניכרת בכל מקום. נומרוס קלאוזוס באוניברסיטאות ובמפעלי-הכלכלה, הפליות, תעמולת השמצה, עלבונות, ולעת זעם על מדינת ישראל-גם רדיפות ממש, פוגרומים. ; קולות נשמעים בעולם: מפלגות קומוניסטיות, משכילים אוהדים. מוסקבה שותקת. ושותקים יהודי ברית-המועצות שסגרו עליהם הפחד והבדידות, גם בעצם השעה - לכשבאה שעה כזו-שרוח סובלנות מנשבת על העולם הסובייטי. מדוע? אליעזר וויזל איננו אלא עד. מספר מה שראה, חוזר על מה שהוגד לו, על מה שנלחש לו באפלה. אינו מסביר דבר, אלא שואל ונשאל, מבקש אמת בשבילי המבוך של עולם קפקאי. ומעט-מעט נעשה עולם-מועקה זה נהיר לו ומתגלית תמונת עם שאין דבר העומד בפני חיוניותו, עם שאיננו רוצה למות, עם המטיח בפני הקרמלין את שמחת-תורה שלו, את הזדהותו העמוקה עם אחיו הרחוקים. אליעזר וויזל, שליח נאמן אל הגולה השנויה, מחזיר אלינו קול נחבא: קולם של יהודי הדממה." -- מהכריכה האחורית.

כותר יהודי הדממה / אליעזר וויזל
[תורגם מצרפתית בידי חיים גורי].
כותרים נוספים Juifs du Silence. Hebrew
מהדורה הדפסה ג.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גורי, חיים, 1923-2018
מוציא לאור תל אביב : עם עובד
שנה תש"ל 1969
הערות על יהודי ברית-המועצות.
תיאור 125, [1] ע'.
שפה עברית
מספר מערכת 990026689340205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?