חזרה לתוצאות החיפוש

"חלק גדול מהציבור החילוני חותר להומוניזציה של הסכסוך הקשה והעקוב מדם שבינינו לבין שכנינו הפלשתינאים, ומקווה ליישבו, במידת האפשר, בדרכי שלום על בסיס של פשרה הוגנת; ואילו הרוב המכריע של הציבור הדתי-חרדי חותר להכרעה בכוח הזרוע ולפתרון ללא פשרות. אלה ואלה נוטים להסכים שהיהדות הלוחמנית משקפת במהימנות את דת ישראל. הסכמה בלתי-צפויה זו היא פרי שיתוף אינטרסים של יריבים: המאמינים שמחים לקבל אישור דתי ללאומנות שלהם, והכופרים שמחים לקבל אישור מוסרני לאנטי-דתיות שלהם. בקש שלום ורדפהו מבקש לערער את האחיזה החזקה שיש לדתיות הלוחמנית בתודעה הציבורית על-ידי הצגת תפישה חלופית של ערכיה של אמונת ישראל כפי שהם עולים מן המקרא. קהל היעד של הספר הם, מצד אחד, אנשים ונשים דתיים, המתקוממים נגד הפירוש הלאומני הרווח של כתבי הקודש ומבקשים פירוש ישר ואמין שיהלום את מצפונם הדתי, את מאווייהם הרוחניים ואת צורכיהם האינטלקטואליים; ומצד שני - אנשים ונשים חילוניים, שנגמלו מן הדחף להתנער מן היהדות ולהשמיץ אותה באשר היא נוגדת את מיטב ערכיהם, והם מבקשים נקודות חיבור והזדהות עם היהדות, שיאפשרו להם לרוות את צימאונם ממקורותיה ולהיבנות מהם בדרכם שלהם". -- מהמעטפת האחורית.

כותר בקש שלום ורדפהו : שאלות השעה באור המקרא, המקרא באור שאלות השעה / אוריאל סימון.
מהדורה מהד' ב מתוקנת ומורחבת.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : משכל
שנה תשס"ה 2004
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות.
סדרה יהדות כאן ועכשו
ידיעות ספרים
תיאור 358, [2] ע'
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN965511855X
מספר מערכת 990025821440205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?