חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"פרופ' ישעיהו ליבוביץ היה לוחם ללא חת, נחוש לנתץ כל סמל וכל חפץ שדבק בו אבק של קדושה, שהרי "קדוש הוא רק מי שמעבר למציאות". הוא הציב סימן שאלה על הכול, אך הוא עצמו היה סימן קריאה, סלע מוצק, איש של תשובות. ליבוביץ עומד לנגד עיניהם של מאות ואלפי בני אדם בבואם לנקוט עמדה בשאלות של אמונה, ערכים, מוסר, מדע, אידיאולוגיה ופוליטיקה. אנו עשויים להסכים אתו או לדחותו מעלינו, להתווכח עמו או לחוש מאוימים על ידו, אך איננו יכולים להתכחש לעוצמתם המהפנטת של האיש ושל משנתו. הספר ישעיהו ליבוביץ: בין שמרנות לרדיקליות - דיונים במשנתו הוא פרי כינוס שנערך במכון ון ליר בירושלים לציון מאה שנים להולדתו של האיש. מאמרי הספר, פרי עטם של חוקרים והוגים מתחומים שונים, מבטאים את עיסוקיו המגוונים של ישעיהו ליבוביץ; נידונים בהם נושאים כגון דת ומוסר, מחויבות וחירות, מחשבה ומדע, אמונה ומעשה, מחאה ומרי וחברה ומדינה. הספר משקף מצד אחד את העניין הרב שליבוביץ ממשיך לעורר גם כיום, ומצד אחר את להט הוויכוח שממאן לדעוך גם לאחר שקולו נדם." -- מהכריכה האחורית.

כותר ישעיהו ליבוביץ - בין שמרנות לרדיקליות : דיונים במשנתו / עורך אביעזר רביצקי
[עורכת מפיקה - שרה סורני
עורכת לשון - נילי לנדסברגר].
כותרים נוספים On verso of t.p.: Yeshayahu Leibowitz - between conservatism and radicalism : reflections on his philosophy / editoe - Aviezer Ravitzky.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים רביצקי, אביעזר, 1945- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : הקיבוץ המאוחד
שנה תשס"ז
הערות בשער גם: מכון ון ליר.
תיאור 453, [2] ע' : איורים, דיאגרמה
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9650203613
מספר מערכת 990025569410205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?