חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"עוצמתה הרגעית של רעידת האדמה - שיטפון הפתע בואדיות מדבריים - ההצפות של נהרות גואים - להבות העולות מיער בשריפה - משבר במשאבי המים כתוצאה של בצורת ממושכת - אלו הן דוגמאות המתארות אירועים שהתרחשו בישראל. הן מובאות בצורה בהירה תוך ניתוח של הגורמים השונים המשפיעים על אסון טבע, הפגיעה באדם ובתשתיות כשלצידן דרכים להפחתת הנזקים. ; החוברת מאגדת 11 תקצירי עבודות סמינריוניות של סטודנטים לתואר שני במסלול "גאוגרפיה של אחרי אסון" בחוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה באוניברסיטת חיפה, אשר סקרו וחקרו אסונות טבע שאירעו בארץ ישראל בדורות האחרונים. נדגיש שבישראל התרחשו מספר אירועים שהיו בהם סממנים של אפריין-אסון פתע רב נפגעים - אך מדינת ישראל, לשמחתנו, טרם חוותה אפריין ונחוצה מודעות והכנה מתאימה בכדי למזער נזקים בנפש ורכוש בעת הצורך". -- מעטפת אחורית (כרך [1]). ; בחוברת, סקירת אסונות הטבע העיקריים שפקדו את מדינת ישראל במאה העשרים ואחת, מרביתן פרי עטם של סטודנטים לתואר שני במסלול 'התמודדות עם מצבי חרום' בחוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה באוניברסיטת חיפה. כמן כן, צרפנו סקירה של אירועים חריגים אחרים כולל הפגיעה בקהילה היהודית באגדיר שבמרוקו ב-1960, ואירועי שיא כגון האירוע השטפוני באגן הכנרת ב-1969 שהוא הגדול ביותר במאה השנים האחרונות; השיטפון בירמוך ב-1931 שגרם נזקים חמורים למפעל החשמל של רוטנברג ... בכתבה קצרה מוצגים צילומים נדירים שטרם ראו אור על נזקי רעידת האדמה של 1927. כמו כן נכלל ניתוח יסודי של שאלת מוכנות האוכלוסייה לאסון טבע ובכלל". -- מעטפת אחורית (כרך 2).

כותר אסונות טבע בישראל / משה ענבר, רמי (יורם) פורת - עורכים.
כותרים נוספים Added t.p.: Natural disasters in Israel / Moshe Inbar and Yoram Porath (eds.).
מקום קשור Haifa (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ענבר, משה, גיאוגרף
מוציא לאור חיפה : החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה - אוניברסיטת חיפה
שנה תשס"ז-תשע"ו 2016-2007
הערות קובץ מאמרים.
כרך 2: עורכים: משה ענבר, כרמית רפפורט.
בראש השער של כרך 2: קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה - החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה - אוניברסיטת חיפה.
כולל ביבליוגרפיות.
נוספו שער ותוכן ענינים באנגלית וכן מילון מונחי חירום בעברית ובאנגלית.
תיאור 2 כר' (כרך [1]- 2) : איורים צבעוניים, דיאגרמות צבעוניות, מפות צבעוניות, פקסימילים, תרשימים
25 ס"מ.
שפה עברית
אנגלית
מזהה ISBN9789659064885
ISBN9789657437506 (Vol. 2)
מספר מערכת 990025544180205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?