חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה חובק יבול-כתיבה וסיכום-עשיה של ד"ר חיים גמזו לאורך שלושים ושש שנים, מהן שבע-עשרה שנים כמנהלו של מוזיאון תל-אביב. הספר כולל מאמרי ביקורת אמנות, כתבות וראיונות שפורסמו בעיתונים, בעיקר בעיתון הארץ, כמו גם קטעים מספריו והקדמות לקטלוגים של תערוכות שונות שהוצגו במוזיאון. במובן מסוים מציג הספר את ההיסטוריה של האמנות הפלסטית בארץ מתחילת שנות הארבעים ועד אמצע שנות השבעים, כפי שהשתקפה בעיני מי שהיה אחד מבכירי הפעילים בשדה האמנות באותם ימים. "המבקר אינו מנהל פנקסים הפוסק אך לשבט ולחסד", כתב גמזו ב-1958, "הוא גם סיסמוגרף לכנות שבאמנות". רגישות אסתטית, השכלה רחבה, כושר הבחנה ואהבת אמת לאמנות, אלה הם המרכיבים של הסיסמוגרף שהיה. כתיבתו, כפי שהיא מובאת כאן, משקפת את כל התחומים בהם עסק הן כמבקר אמנות, והן כמורשה לתערוכות חו"ל (ביאנלות) מטעם משרד החינוך והתרבות, כנציג ישראל בארגונים בינלאומיים של מבקרי אמנות ומנהלי מוזיאונים, או כמנהל מוזיאון תל-אביב. כתיבה זו יש בה, אפוא, עניין לא רק לתולדות האמנות הפלסטית, אלא גם להיסטוריה של התרבות המקומית בכללה. פרופ' גילה בלס ערכה את כתביו והקדימה להם מאמר רחב יריעה על תפיסת עולמו האמנותית ועל פעילותו הענפה." -- מהכריכה האחורית.

כותר ד"ר חיים גמזו - ביקורות אמנות / [מחקר ועריכה - גילה בלס].
כותרים נוספים דוקטור חיים גמזו - בקורות אמנות
בקורות אמנות
ביקורות אמנות
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בלס, גילה, 1927- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : מוזיאון תל אביב לאמנות
שנה c2006
הערות כולל גם את תולדות חייו ופעילותו.
ביבליוגרפיה של כתבי המחבר: ע' 763-753.
סדרה קט'
2/06
תיאור 763 ע' : איורים, פורטרטים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9657161371
מספר מערכת 990025362800205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?